I Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Liw

I Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Liw zorganizowany przez Gminę Liw i Liwskie Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej odbył się w Wiejskim Domu Kultury w Jarnicach 5 września 2021 r. W powiecie węgrowskim działa 46 Kół, z czego w Gminie Liw 10. W naszej gminie jest ich najwięcej. W innych gminach powiatu ich liczba wynosi od 2 do 7. W Turnieju udział wzięło 8 KGW Gminy Liw z następujących miejscowości: Borzychy, Jarnice, Jartypory, Liw, Starawieś, Tończa, Zając i Zawady.

Na turniej przybyli zaproszeni goście: Mariola Kiełek Dyrektor Biura Stowarzyszenia LGD „Bądźmy Razem”, Bogusław Szymański Wójt Gminy Liw, Mieczysław Jaszczur Przewodniczący Rady Gminy w Liwie wraz z radnymi, Ilona Gotowicka Prezes Liwskiego Stowarzyszenia Wspierania Społeczności Lokalnej. Zaproszona lecz nieobecna pani Senator Maria Koc przesłała list gratulacyjny z okazji I Turnieju KGW Gminy Liw, który został odczytany przez prowadzące turniej Monikę Dejneka kierownika GOPS Liw i Katarzynę Żelazowską sekretarz gminy Liw .

Uczestnicy turnieju rywalizowali w konkursie kulinarnym, w którym oceniane były potrawy z ziemniaka i ciasta z owocami sezonowymi oraz uczestniczyli w konkurencjach zręcznościowych i sprawnościowych takich jak: obieranie jabłka, rozpoznawanie przypraw, tarkowanie marchewki, bieg ze szklanką wody, bicie piany, składanie serwetki, przyszywanie guzików, kręcenie hula-hop. W celu sprawnego przebiegu konkursu powołana została komisja, w skład której weszli radni gminy Liw: Dorota Rychlik, Monika Kmieć, Ryszard Majchrowski oraz Joanna Protasiewicz pielęgniarka i Mariola Kiełek przedstawiciel LGD. Nad prawidłowym przebiegiem całego turnieju pomagali komisji członkowie Liwskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej: Dorota Krzymowska, Katarzyna Chińczak, Kinga Jaszczur, Wiktoria Zagrajek.

Punkty zdobyte w poszczególnych konkurencjach miały ogromny wpływ na końcowy wynik i zdobyte miejsce. Komisja po podliczeniu wszystkich punktów ogłosiła ostateczne wyniki, które przedstawiały się następująco:

I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich Jartypory, które otrzymało nagrodę w postaci wózka kelnerskiego ze stali nierdzewnej, kociołka elektrycznego do zup, pogrzewacza do potraw Roll TOP CLASSIC ;

II miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Zającu „Zajączanki”, które otrzymało nagrodę w postaci wózka kelnerskiego ze stali nierdzewnej, kociołka elektrycznego do zup, pogrzewacza do potraw EKO;

III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Starejwsi, które otrzymało nagrodę w postaci kociołka elektrycznego do zup i pogrzewacza do potraw.

Pozostałe Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Liw otrzymały nagrody za udział w postaci podgrzewacza do potraw EKO oraz patelni powlekanej tytanem.

W części artystycznej turnieju wystąpił pan Mieczysław Borkowski znany jako Podlaski Janko Muzykant, który przy pomocy harmonijki ustnej zagrał piękny koncert. W wykonaniu pana Mieczysława usłyszeliśmy melodie: ludowe, religijne, patriotyczne, piękne tanga i walczyki. Pan Mieczysław jest artystą występującym z powodzeniem na festiwalach w wielu miastach Polski jak i za granicą, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Pani Mariola Kiełek Dyrektor Biura LGD „Bądźmy Razem” przedstawiła możliwości pozyskania środków na działalność KGW z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, oferując swoją pomoc i doradztwo.

Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy mogli skosztować przepysznych potraw przygotowanych przez poszczególne KGW.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim Kołom za udział i ogromne zaangażowanie oraz zapraszamy do Jartypor na II Turniej KGW w 2022 roku.

 

Galeria dostępna pod adresem: http://www.liw.pl/art,974,i-turniej-kol-gospodyn-wiejskich-gminy-liw

 oraz na naszym Facebooku.

 

Tekst i zdjęcia: UG Liw

 

Dodaj komentarz

Kalendarz Wydarzeń

styczeń, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
© 2011-2021 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.