Odpowiedz

Jadąc do Warszawy, którą trasę wybierasz?

przez Stanisławów
przez Wyszków
przez Jadów
przez Mińsk Mazowiecki
nową obwodnicą Mińska Mazowieckiego (A2)
przez Górę Kalwarię

Twój profil


Login:

Hasło:Co dalej z ulicą Palloniego?

Panie Burmistrzu. Co się stało, że mieszkańcy ul. Palloniego zostali bez drogi dojazdowej do swoich bloków? Co się stało, że 31 sierpnia nie stał się dniem zakończenia prac przy ul. Palloniego oraz ul. Mistrza Twardowskiego, tak jak Urząd Miasta deklarował na łamach swojej strony internetowej? Panie Burmistrzu zima za pasem, a ludzie pytają co dalej z inwestycją na ich ulicach...

4 maja tego roku rozpoczęły się prace remontowe na ulicach Palloniego i Mistrza Twardowskiego. W zakres inwestycji wchodzić miały:

- budowa sieci kanalizacji deszczowej o długości  147,00 mb

- budowa oświetlenia ulicznego

- roboty przygotowawcze i ziemne

- wykonanie podbudowy

- wykonanie nawierzchni bitumicznej

- wykonanie elementów ulic (chodniki, zjazdy, trawniki, oznakowanie)

 

Urząd Miasta na swojej stronie podaje szczegółowe informacje na temat tej inwestycji. Koszt całkowity oszacowano na 746.584,88 zł brutto i został pokryty w całości przez Urząd Miasta Węgrowa. Podana została także planowana data zakończenia prac na 31 sierpnia br. Tak więc podsumujmy. Mamy pierwszą połowę listopada i końca inwestycji nie widać. Zima lada moment przyjdzie, a za nią śniegi. Sami mieszkańcy podkreślają, że bez samochodów z napędem na cztery koła albo bez sań nie będzie możliwości przejazdu w dołach wykopanych pod drogę, której nie widać.

 

Udałem się w tej sprawie do samego źródła, czyli Urzędu Miasta w Węgrowie by porozmawiać z Panem Burmistrzem w tej sprawie. Niestety burmistrza nie zastałem. Odesłano mnie do Wydziału Inwestycji. Naczelnik wydziału niestety jest na urlopie, ale udało mi się przez moment porozmawiać z jednym z pracowników tego wydziału. Na moje pytanie czemu inwestycja nie zakończyła się 31 sierpnia tak jak podaje nam informacja na stronie Urzędu Miasta, mój rozmówca odpowiedział, że inwestycja jest w trakcie. Po więcej informacji odesłano mnie  z powrotem do Naczelnika Wydziału Inwestycji, którego nie zastałem.

 

Następnie postanowiłem udać się na ulicę Palloniego i zrobić kilka zdjęć. Rzeczywiście drogi brak, a robotników nie widać. Przeprowadziłem krótką rozmowę z jednym z mieszkańców bloku przy tej właśnie ulicy. Ów człowiek mówi, że w tamtym tygodniu widział robotników pracujących na ul. Palloniego. Podkreślił, że mieszkańcy są zdezorientowani zaistniałą sytuacją. Nikt ich o niczym informuje. Dlaczego drogi nadal nie ma nikt z mieszkańców nie wie. Niektórzy interweniowali w tej oraz innej sprawie u władz miasta. Jeszcze w trakcie prac dało się zauważyć błędy w planach oraz wykonaniu prac, stąd sami mieszkańcy protestowali. Teraz błędów nie ma bo nie ma też żadnej budowy. Mieszkańców ulicy Palloniego najbardziej jednak niepokoi fakt, że nie ma oficjalnego komunikatu, który informowałby o tym dlaczego wstrzymano prace i czemu 31 sierpień jako dzień zakończenia prac remontowych nie został dotrzymany. Rozmówca mój podkreśla, że wśród ludzi krążą dwie wersje: pierwsza mówi, że prace stanęły, bo miasto nie ma pieniędzy, a druga, że projektanci muszą zmienić plany, ponieważ te pierwotne okazały się niedokładne oraz pełne błędów. „To tylko plotki - podkreśla mieszkaniec - ale jest niesamowity chaos, nikt nic nie wie i żaden z rządzących Węgrowem nie jest łaskaw nam wyjaśnić czemu nie mamy drogi, tym bardziej, że już niedługo zacznie padać śnieg i ta perspektywa wszystkich mieszkańców najbardziej przeraża.”

 

W maju padły huczne deklaracje, z których miasto się nie wywiązało i z przykrością stwierdzam, jeśli cztery letnie miesiące nie wystarczyły na zbudowanie drogi to tym bardziej tych kilka ostatnich dni, może tygodni przed zimą również nie wystarczy by dokończyć inwestycje.

Decydenci Węgrowa zawiedli.

 

 

Autor: Adam Kisieliński

 

 


14-11-2011 Adrian Majewski

Dodaj komentarz

Kalendarz Wydarzeń

lipiec, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011