Odpowiedz

Jadąc do Warszawy, którą trasę wybierasz?

przez Stanisławów
przez Wyszków
przez Jadów
przez Mińsk Mazowiecki
nową obwodnicą Mińska Mazowieckiego (A2)
przez Górę Kalwarię

Twój profil


Login:

Hasło:12 oraz 13 lipca odbędą się w Węgrowie spotkania warsztatowe i gry, przygotowane przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Studenci podczas dwutygodniowej szkoły letniej uczestniczyli w zajęciach z projektowania tego rodzaju wydarzeń oraz pracy ze społecznością lokalną.

 

Szkolenia zorganizował Wydział Psychologii UW w ramach specjalizacji Psychologia Środowiskowa ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a w projekcie wzięli udział studenci psychologii, socjologii, geograi, gospodarki przestrzennej, ochrony środowiska i pedagogiki.

 

 

Tematem przewodnim warsztatów dla węgrowskiej społeczności jest Natura 2000 – program ochrony przyrody, którym objęte są państwa Unii Europejskiej. Poniżej przedstawiamy szczegółową tematykę konkretnych spotkań.

 

 

Przyroda Ziemi Węgrowskiej. Co i jak promować?
Czwartek, 12 lipca, godzina 10-13, Hotel Everest

 

Jak wykorzystać program Natura 2000 do promocji gminy?  Celem spotkania z lokalnymi działaczami oraz przedstawicielami samorządu terytorialnego do spraw przyrody będzie wymiana wiedzy i doświadczeń związanych z walorami przyrodniczymi Ziemi Węgrowskiej a także pomysłów na ich promocję. Inspiracją dla tego wydarzenia było piękno lokalnej przyrody, które stwarza wspaniały potencjał dla rozwoju regionu.

 

Kto porwał harcmistrza?
Piątek, 13 lipca, godzina 12, pomost nad zalewem

 

Komendant Hufca ZHP Doliny Liwca w Węgrowie został porwany przez szalone bobry! Teraz węgrowscy harcerze muszą go odszukać, wykonując zadania podczas gry terenowej na terenie Ostoi Nadliwieckiej. Na uczestników czekają różnorodne stacje zadaniowe, w których najpierw poznają wiedzę i ciekawostki na temat Natury 2000, a później będą musieli wykazać się ich znajomością. Zespół organizatorów zaprosił do gry komendanta Hufca ZHP Doliny Liwca Daniela Turniaka wraz z jego podopiecznymi.

 

Gry przyrodnicze – happening
Piątek, 13 lipca, godzina 16, plaża nad zalewem

 

Natura 2000 w Węgrowie to nie tylko gospodarowanie przestrzenią, kwestie współpracy samorządu z mieszkańcami i przedsiębiorcami. To również wspólne spędzanie czasu nad Liwcem. Dlatego w piątkowe popołudnie na plaży mieszkańcy – rodzice, dzieci, dziadkowie – będą mieli okazję do aktywnego udziału w grach związanych z przyrodą, rozmowy na temat Natury 2000 i znalezienia odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

 

Zapraszamy na plażę do zabawy z całą rodziną!
Moja Ostoja Nadliwiecka – konsultacje społeczne
Piątek, 13 lipca, godzina 17.30,  sala konferencyjna Hotelu Everest

 

Zapraszamy mieszkańców miasta na warsztaty konsultacyjne dotyczące zagospodarowania dorzecza Liwca. Tereny nadrzeczne to jedno z ulubionych miejsc rekreacyjnych mieszkańców Węgrowa. Na piątkowym spotkaniu warsztatowym zostaną przedstawione wyniki przeprowadzonych dzień wcześniej wywiadów z użytkownikami terenu, a także będziemy dyskutować o proponowanych zmianach. Wyniki konsultacji zostaną opracowane i przekazane władzom miasta oraz opublikowane na stronie internetowej.

 

 

 

 

 

Nadesłane przez internaute: Adama Zająca

Dodaj komentarz

Kalendarz Wydarzeń

październik, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910