POLECAMY: Dni honorowego dawcy nadziei

"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ HONOROWYM DAWCĄ NADZIEI" - nawet nie wiesz jakie to proste. Wystarczy, że w najbliższych dniach 05-06.02 zatrzymasz się na chwilę, zapomnisz o drobnostkach codzienności i wesprzesz nas swoją obecnością i udziałem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WALKI Z RAKIEM

 

05.02 NIEDZIELA godz. 17:00 Zalew w Węgrowie

SYMBOLICZNE SPOTKANIE wspólnych nadziei, modlitw i ogromnej wiary w cuda. Im więcej osób nie przestraszy się mrozu i uwierzy, że nasz znajomy, kolega i brat Adaś, który od 3 lat walczy z rakiem nie podda się i wygra, tym efekt będzie lepszy. Chcemy wesprzeć go duchowo i dać mu nadzieję, że nie jest jeszcze za późno i sobie poradzi.

 

Specjalnie dla niego jeśli tylko okoliczności i pogoda pozwolą odbędzie się krótki KONCERT zespołu hip-hopowego Dixon37 i kolegów z zaprzyjaźnionych grup. Jest to muzyka, która towarzyszy Adamowi od zawsze, a zwłaszcza w najgorszych momentach jego życia.  Nad Zalewem najważniejsza jest obecność i posiadanie ze sobą jakiegoś symbolicznego "płomyka nadziei" - może nim być np. świeczka, latarka, zapalniczka itp. Im będzie nas więcej tym wiara stanie się silniejsza.


06.02 PONIEDZIAŁEK godz. 10-14 ZSP im. J. KOCHANOWSKIEGO

W tym dniu liczy się już nie tylko sama obecność ale też udział. Od godziny 10 na parkingu przed halą sportową będzie odbywać się ZBIÓRKA KRWI w ambulansie RCKiK dla Adasia i innych walczących z nowotworami. Krew pomaga tym osobom odbudowywać swój organizm po ciężkim i wyniszczającym leczeniu. Często po prostu ratuje im życie. Krew mogą oddawać tylko osoby pełnoletnie więc bardzo proszę, jeśli ktoś będzie pierwszy raz dawcą żeby nie zapomniał ze sobą dowodu osobistego. I pamiętajcie, że jest to po weekendzie więc jeśli decydujecie się wspomóc akcję swoją krwią nie szalejcie z alkoholem i tłustymi pokarmami.  Rejestracja zaczyna się dokładnie od 10.00. Wśród oddających krew zostaną rozlosowane atrakcyjnie nagrody jako dowód wdzięczności.

Jednocześnie na hali sportowej będzie odbywał się WIELKI TEST SPRAWNOŚCI "To Ty bądź szybszy", ponieważ ruch i aktywny tryb życia jest lekarstwem na wszystko, a co więcej przed wieloma chorobami może nas uchronić. Test będzie w formie toru przeszkód, który będzie trzeba pokonać na czas. Można zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo (5os.) od godz. 9:00 w wyznaczonym miejscu na hali. Eliminacje rozpoczną się od godz. 10:00 i potrwają do ok. 12:30. Dwadzieścia osób z najlepszymi czasami przejdzie do półfinału. A z niego najlepsza 10 do finału. Wygrywa najszybsza trójka osób w kategorii indywidualnej, i jeden zespół który po zsumowaniu czasów swych członków uzyska najlepszy wynik. Test jest otwarty więc każdy może wziąć w nim udział. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, a dla wszystkich uczestników napoje. Zapraszamy wszystkich chętnych na sprawdzenie swojej formy i pokibicowanie uczestnikom. Oczywiście trzeba mieć ze sobą strój sportowy i obuwie na zmianę.

Chętnych którzy nie będą mogli uczestniczyć w Teście zapraszamy na WARSZTATY "mam haka na raka" przygotowane przez uczniów LO im. A. Mickiewicza opowiadające o tym czym jest ta choroba, co robi w ludzkim organizmie, jak przebiega leczenie i najważniejsze - jak żyć by zmniejszyć ryzyko zachorowania na nią.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KTÓRZY W TYCH DNIACH MOGĄ I MAJĄ CHOCIAŻ ODROBINĘ CHĘCI ZJEDNOCZENIA SIĘ Z NAMI!

 

Wegrow.INFO - jest jedynym oficjalnym partnerem medialnym tej inicjatywy.


 

 


 

Autor: Karolina Młynik

01-02-2012

Dodaj komentarz

Kalendarz Wydarzeń

grudzień, 2021
PnWtŚrCzPtSbNd
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
© 2011-2021 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.