Odpowiedz

Jadąc do Warszawy, którą trasę wybierasz?

przez Stanisławów
przez Wyszków
przez Jadów
przez Mińsk Mazowiecki
nową obwodnicą Mińska Mazowieckiego (A2)
przez Górę Kalwarię

Twój profil


Login:

Hasło:Nadeszła zima

W tym roku z dużym opóźnieniem, bo dopiero w styczniu przyszła zima. Wraz z nią śniegi oraz mróz. Ta biała pora roku wymaga od nas wzmożonej aktywności związanej z odśnieżaniem oraz więcej uwagi przy zwykłym chodzeniu po śliskich chodnikach oraz kierowaniu pojazdami w trudnych warunkach.

Kto dba o starorzecze Liwca?

Cztery lata temu oddane zostały tereny starorzecza Liwca. Po wielu latach zapomnienia i trwania w niełasce, zatopione w zaroślach i mule starorzecze odmłodniało i wypiękniało. Powstał cały kompleks przepławek umożliwiający rybom wędrówkę na tarło oraz cała infrastruktura: mostki, okazałe chodniki, ławki. To wszystko stanowiło jedną całość wspaniałego projektu, na który zostały przeznaczone grube miliony złotych. Dziś po kilku latach wracamy by zobaczyć co się zmieniło i czy wydane pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto.

Pomoc zwierzętom podczas zimy

Zima zbliża się wielkimi krokami. Już teraz noce są zimne i mroźne. Bezdomne psy i koty, ileż ich jest? Czy ktoś się nimi interesuje? Jak zdobywają pożywienie? Gdzie śpią? Jak radzą sobie podczas zimy? Czy możemy im jakoś pomóc?

Świetlica nadzieją dzieci

Nie każdy obywatel naszego miasta ma zapewne świadomość, że są  wśród nas dzieci, które codziennie po szkole zamiast do swoich domów biegną gdzie indziej. Dzieci te udają się do świetlicy społecznej założonej przez panią Wandę Kosińską, gdzie mogą zaznać spokoju, radości oraz zjeść normalny posiłek.

Codzienność bezrobotnego

Bezrobocie - każdy z Nas wie czym jest. Z pewnością niektórzy doświadczyli go na własnej skórze, inni ciągle doświadczają. Tylko nielicznym udało się uciec przed tym, co dla wielu nieuniknione. Warto poznać ten problem dogłębnie i zrozumieć ludzi, którzy przez niego osiągneli życiowe dno.

Kalendarz Wydarzeń

październik, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910