Odpowiedz

Jadąc do Warszawy, którą trasę wybierasz?

przez Stanisławów
przez Wyszków
przez Jadów
przez Mińsk Mazowiecki
nową obwodnicą Mińska Mazowieckiego (A2)
przez Górę Kalwarię

Twój profil


Login:

Hasło:Spór Państwo-Kościół w Sadownem

"Patriotyczne kazanie wygłoszone przez wikarego kościoła w miejscowości Sadowne stało się powodem interwencji policji. – Nakłanianie księdza do wycofania się z treści homilii przypomina metody rodem z poprzedniego ustroju - mówi Jarosław Kaczyński" (niezalezna.pl)

SĄD W WĘGROWIE ZOSTANIE!

W zeszłym tygodniu minister sprawiedliwości Jarosław Gowin podpisał rozporządzenie , na mocy którego 79 sądów rejonowych zostanie zniesionych i włączonych w struktury większych sądów sąsiednich jako ich jednostki zamiejscowe, z limitem 9 etatów dla sędziów. Zmiany wejdą w życie od nowego roku.

"Natura 2000 bliżej ludzi" w Węgrowie

12 oraz 13 lipca odbędą się w Węgrowie spotkania warsztatowe i gry, przygotowane przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Studenci podczas dwutygodniowej szkoły letniej uczestniczyli w zajęciach z projektowania tego rodzaju wydarzeń oraz pracy ze społecznością lokalną.

Ich już nie zaleje

Węgrowiacy mieszkający w okolicy ronda im. Edmunda Zarzyckiego od kilku dni mogą spać spokojnie. W rejonie ich posesji niedawno zostały zakończone prace związane z budową kanalizacji deszczowej – odwodnienia w rejonie ulic Traugutta i Al. Siedleckiej. Działania te miały na celu usprawnienie przyjmowania wód opadowych i napływowych z rowu melioracyjnego, a co za tym idzie mają zapobiec kolejnym podtopieniom na tych samych posesjach.

POLECAMY: Mam haka na raka

W naszym kraju po raz piąty rusza ogólnopolski program Mam haka na raka. Ta edycja dedykowana jest profilaktyce raka jelita grubego. Poprzednie akcje dotyczyły kolejno: raka piersi, szyjki macicy, prostaty oraz płuc. Inicjatywa podejmowana jest przez młodych Polaków, którym nie są obce tak wysokie i szlachetne wartości jak troska o dobro drugiego człowieka oraz całkowita bezinteresowność w niesieniu pomocy innym.

Kalendarz Wydarzeń

październik, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910