Odpowiedz

Jadąc do Warszawy, którą trasę wybierasz?

przez Stanisławów
przez Wyszków
przez Jadów
przez Mińsk Mazowiecki
nową obwodnicą Mińska Mazowieckiego (A2)
przez Górę Kalwarię

Twój profil


Login:

Hasło:„Nie daj się okraść”

Kradzież z włamaniem jest jednym z najbardziej dokuczliwych w ocenie społeczeństwa przestępstw. Potwierdzają to policyjne statystyki, w świetle, których kradzież z włamaniem sklasyfikowano jako jedno z siedmiu przestępstw monitorowanych przez Policję w sposób szczególny. Największe nasilenie tego rodzaju przestępczości występuje na terenach, gdzie występują domki letniskowe oraz gdzie budowane są nieruchomości.  Dodatkowo duża anonimowość oraz łatwość ucieczki i ukrycia jest elementem sprzyjającym dokonywaniu tego rodzaju przestępstw. Wychodząc naprzeciw postawionym oczekiwaniom społecznym postanowiliśmy na terenie naszego powiatu w obrębie przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem, przeprowadzić kampanię „Nie daj się okraść”.

Ostatnio w powiecie

W ostatnim czasie w miejscowosciach położonych w powiecie węgrowskim miało miejsce kilka ciekawych inicjatyw i wydarzeń. Informacje o niektórych z nich dostajemy bezpośrednio od osób je organizujących bądż czytelników wegrow. INFO. Zapraszamy do nadsyłania informacji - postaramy się je publikować w miarę możliwości.

40 lat Domu Dziecka w Równem

17 czerwca 2012r.  odbył się finał III Mazowieckiego Konkursu Plastycznego „Tęczowy Świat Krzysia – Koty”, połączony z uroczystościami obchodów 40-lecia Domu Dziecka w Równem. Na konkurs napłynęło prawie 600 prac z różnych szkół, domów kultury z całego Województwa Mazowieckiego. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych (6-10, 11-15 i  16-20 lat). W tym roku Konkurs patronatem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, Wojewoda Mazowiecki Pan Jacek Kozłowski, Starosta Powiatu Wołomińskiego Pan Piotr Uściński, Starostowie Powiatu Węgrowskiego i Mińskiego,  Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej z Tłuszcza, Fundacja Przyjaciółka z Warszawy, Roedl & Partner z Warszawy, Stowarzyszenie Pomóż Dzieciom. Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród wszyscy mogli bawić się w drugiej części uroczystości na festynie z okazji 40-lecia Domu Dziecka w Równem

Uczta Pierogowa

W niedzielę 17 czerwca 2012r. każdy kto znalazł chociaż trochę wolnego czasu mógł wziąć udział w licznych imprezach plenerowych organizowanych na terenie powiatu węgrowskiego. Do wyboru były: Ekologiczny Festyn Rodzinny w Górkach Grubakach, w Zającu Rodzinny piknik rekreacyjny podsumowujący projekt „Dzieci mają skrzydła, pomóżmy im latać” lub III Uczta Pierogowa w Miedznie.

Powiatowy Dzień Strażaka na węgrowskim rynku

W sobotę, 2 czerwca miały miejsce uroczyste obchody „ Powiatowego Dnia Strażaka”. Zostały one połączone z obchodami 20-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej. Cała uroczystość została zorganizowana na tutejszym Rynku Mariackim, więc wszyscy chętni mogli przyjść i obejrzeć cały program przygotowany przez strażaków.

Kalendarz Wydarzeń

kwiecień, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
6789101112