pierścionki ceramiczne
białe, różowe a moze czarne? Ceramika występuje w wielu kolorach aby sprostać Twoim oczekiwaniom. Przeglądaj pierścionki ceramiczne na atwora!
atwora.pl

Odpowiedz

Jadąc do Warszawy, którą trasę wybierasz?

przez Stanisławów
przez Wyszków
przez Jadów
przez Mińsk Mazowiecki
nową obwodnicą Mińska Mazowieckiego (A2)
przez Górę Kalwarię

Twój profil


Login:

Hasło:Galeria Mistrza Jana współczesnym zwierciadłem Twardowskiego?

W centrum Węgrowa powstaje nowoczesny budynek handlowo-usługowy, który, jak twierdzą jego pomysłodawcy, ma odegrać ważną rolę w rozwoju miasta. Nawiązuje do tego jego nazwa - Galeria Mistrza Jana. Nazwa nieprzypadkowa, nadana w związku z historią jaka łączy Mistrza Twardowskiego z Węgrowem. To w naszym mieście znajduje się jedno z dwóch zachowanych do naszych czasów, tajemniczych zwierciadeł Jana Twardowskiego.

Relacja po 4 Hubertusie Węgrowskim

Właśnie zakończył się bardzo intensywny weekend dla sympatyków myślistwa, łowiectwa, leśnictwa oraz wędkarstwa, którzy świętowali już po raz czwarty Hubertusa Węgrowskiego. Z każdym rokiem wydarzeniu przybywa sympatyków oraz zaangażowanych w przebieg imprezy osób, co można zauważyć na załączonych fotografiach.

Obchody 70 rocznicy Zagłady węgrowskich Żydów

        W najbliższych dniach (21-23 września 2012r) miasto Węgrów wraz ze Społecznym Komitetem Obchodów 70 rocznicy zagłady węgrowskich Żydów zaprasza na uroczystości, w które zaangażowane są między innymi węgrowskie szkoły, Węgrowski Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Miejska. W planach jest również sesja popularnonaukowa. W uroczystościach zapowiedział swój udział również Michael Schudrich – Naczelny Rabin Polski.
Patronat honorowy nad wydarzeniami objęli Wojewoda Mazowiecki i Marszałek Województwa Mazowieckiego.

AUTOSTRADĄ DO WARSZAWY

29 sierpnia 2012 r. oddano do użytku obwodnicę Mińska Mazowieckiego, będącą wschodnią częścią autostrady A2. Jest to polski odcinek trasy E-30, prowadzącego ze Wschodu na Zachód. Wjazd na obwodnicę, z drogi krajowej nr 2, od zachodu Mińska Mazowieckiego znajduje się w okolicy wsi Choszczówka (przed Dębe Wielkie), od wschodu natomiast w pobliżu miejscowości Ryczołek (za Kałuszynem jadąc od Węgrowa).

Dni Węgrowa 2012

W najbliższą sobotę i niedzielę (4-5 sierpnia) odbęda się Dni Węgrowa. W materiale prezentujemy szczegółowy program imprezy oraz wywiad z dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury - Katarzyną Zabadałą.

Kalendarz Wydarzeń

grudzień, 2017
PnWtŚrCzPtSbNd
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567