Najnowsze filmy:Ostatnio dodane
Avocado Kids Gala 22.06.2022r.

Dodano: 29-06-2022
Patrycja Pietrzak - układ solo na Gali Avocado

Dodano: 29-06-2022
Węgrowska Gala Sportu

10 lutego 2012 roku w Restauracji Everest odbyła się już po raz kolejny-piąty- Gala Sportu na na której nagrodzono sportowców, trenerów oraz ludzi którzy wspierali i przyczynili się do rozwoju węgrowskiego sportu w roku 2011.

Tytułem najlepszego sportowca mianowano aż 3 osoby: Krzysztofa Lipke - zawodnika Sekcji Tenisa Stołowego ULKS „Tenis" Węgrów, Pawła Żurawińskiego - zawodnika Klubu „Czarni" Węgrów oraz Piotra Góreckiego - wicemistrza Europy w semi contact.

Tytuł Trenera roku otrzymał Robert Parzonka z Miejskiego Klubu Sportowego „Czarni" Węgrów.

Nagrodę za najciekawszą imprezę Sportową odebrał Wojciech Górecki za imprezę Polish Open Kickboxing 2011.

Sponsorem Roku został Marek Karski - firma Kostkar.
Tytuł Wybitnego Sportowca Rodem z Węgrowa wręczono Grzegorzowi Żochowskiemu, członkowi Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tenis", a zasłużonym dla Węgrowskiego Sportu został Krzysztof Komosa, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „1" w Węgrowie.Dodano: 12-02-2012
Manifestacja przeciwko podpisaniu ACTA || Siedlce

Siedlczanie jak i okoliczni mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Siedleckiego Urzędu Miasta by swoją obecnością oraz wspólnymi okrzykami zamanifestować podpisanie przez Polskę umowy handlowej ACTA [Anti-Counterfeiting Trade Agreement] na placu przed budynkiem zgromadziło się około 300 osób.Dodano: 25-01-2012
NIE DLA ACTA || PROTEST

STOP ACTA

   ACTA to międzynarodowe porozumienie dotyczące walki z naruszeniami praw własności intelektualnej. ACTA, pod pretekstem zwalczania piractwa proponuje rozwiązania mogące przynieść katastrofalne skutki w wielu dziedzinach - od pogwałcenia prawa do prywatności czy wolności słowa, po hamowanie konkurencyjności i innowacyjności państw rozwijających się.

Już sam charakter prac nad dokumentem budzi moje oburzenie, ponieważ godzi we wszelkie standardy obowiązujące w demokratycznym państwie prawnym. Porozumienie negocjowane było za zamkniętymi drzwiami, w tajemnicy przed opinią publiczną, a na jego kształt nie mieli wpływu parlamentarzyści europejscy ani organizacje społeczne. Absolutnie pominięto także Światową Organizację Handlu (WTO), obawiając się właśnie sprzeciwu krajów słabiej rozwiniętych.

Jakie postanowienia ACTA są moim zdaniem kontrowersyjne?

 

 

  • ACTA spowoduje, że dostęp do tańszych odpowiedników leków i niektórych gatunków nasion zostanie poważnie utrudniony. Uderzy to w podstawowe potrzeby człowieka związane z ochroną zdrowia oraz żywieniem.
  • Zgodnie z ACTA, właściciele praw autorskich będą mogli uzyskiwać dane o użytkownikach od dostawców internetu bez wyroku sądu. Uważam, że to postanowienie godzi w moją prywatność. Przekazanie w prywatne ręce „ścigania i karania” internautów (co już ma miejsce w Polsce w postaci wymuszania na użytkownikach internetu zawierania prywatnych ugód przez wyspecjalizowane firmy prawnicze) jest niedopuszczalne i niezgodne z prawem.
  • Istnieje duże ryzyko, że zgodnie z treścią ACTA, częściowa odpowiedzialność za walkę z naruszeniami praw własności intelektualnej zostanie przeniesiona na dostawców internetu. Czyni to z dostawcy internetu prywatnego nadzorcę mojego życia w sieci.


Dlatego, zarówno jako internauta, jak i obywatel demokratycznego państwa, zdecydowanie sprzeciwiam się przyjęciu ACTA przez Parlament Europejski.Dodano: 23-01-2012

Inne filmy od użytkowników

2 Festyn Rodzin Zastępczych - 26.06.2016r. 2 Festyn Rodzin Zastępczych - 26.06.2016r.
2 Festyn Rodzin Zastępczych - 26.06.2016r.

W Krainie Mistrza Twardowskiego 2016 W Krainie Mistrza Twardowskiego 2016
Kilka ujęć kamery z imprezy "W Krainie Mistrza Twardowskiego" zorganizowanej dnia 18.06.2016r.

Dzień Patrona „Dobrogosty 2016” Dzień Patrona „Dobrogosty 2016”
Dnia 17.06.2016r. (piątek) odwiedziliśmy z kamerą imprezę "Dobrogosty 2016".


© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.