Akcja informacyjno-edukacyjna pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

11 sierpnia nad Zalewem węgrowscy policjanci wspólnie ze strażakami oraz pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej przeprowadzili działania profilaktyczne związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą.

Czas wakacji to okres beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci działają w ramach kolejne edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie wspólnie ze strażakami z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie, pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Węgrowie zorganizowali piknik profilaktyczny nad Zalewem w m. Krypy, w trakcie którego policjanci:

rozmawiali o bezpieczeństwie nad wodą (wręczano ulotki)
przeprowadzono konkurs wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą
uczestnicy mogli za pomocą narkogogli zobaczyć świat w innej perspektywie
zaprezentowano sprzęt policyjny oraz przybliżono
zawód policjanta
Strażacy zaprezentowali pokaz związany z ratowaniem osoby tonącej połączony z udzieleniem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zaprezentowali także wyposażenie wozu strażackiego.

Pracownicy Powiatowej stacji Sanitarno- Epidemiologicznej przekazali cenne informacje m.in. na temat odróżniania grzybów.

 

Uczestnicy mogli także sami spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy. Na koniec strażacy zaproponowali pływanie ich łodzią i jak można się domyśleć chętnych nie brakowało.

 

mł.asp. Monika Księżopolska/KPP Węgrów

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia


Termin wydarzenia: od 10-12-2022 do 11-12-2022

Termin wydarzenia: 22-11-2022

Termin wydarzenia: 20-11-2022

© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.