Koncert Kasi Kowalskiej w Folwarku Ruchenka

10 lipca w Folwarku Ruchenka odbył się plenerowy, akustyczny koncert Kasi Kowalskiej. Mimo chłodnego popołudnia goście dopisali i na pewno nie żałowali swojego przybycia.

KASIA KOWALSKA

Urodziła się 13 czerwca 1973 roku. W latach 90-tych, zanim nagrała swój debiutancki album, śpiewała i nagrywała płyty w przeróżnych zespołach, jak Human, Fatum, Hetman, Piersi, czy Talking Pictures. Największy sukces przyniosła jej jednak współpraca z zespołem założonym wspólnie z Robertem Amirianem - Evergreen, kiedy w 1993 roku, podczas koncertu z okazji Dnia Dziecka w warszawskiej "Stodole", została zauważona przez Katarzynę Kanclerz z Izabelin Studio (dziś Universal Music Polska), co w szybkim czasie doprowadziło do podpisania z Kasią kontraktu.

 

Będąc nastolatką, na swoim koncie miała już koncerty z Ewą Bem (Dziennik mej podróży), nieco później wspólną trasę z Edytą Bartosiewicz, podczas której promowała swoją pierwsza płytę, a także kilka koncertów przed Bobem Dylanem, które dla debiutującej wtedy Artystki z pewnością były wielkim wyróżnieniem. Już wtedy na koncie Kasi znalazło się wiele prestiżowych nagród, m.in. Fryderyk '94 w kategorii Debiut Roku, czy tytuł Największej Nadziei Polskiego Rocka od miesięcznika "Tylko rock". Podczas finału Ogólnopolskiego Plebiscytu Rozgłośni Radiowych TOP '94 otrzymała nagrody w kategoriach: Debiut '94 i Przebój roku!

 

Pierwszy debiutancki album Kasi pt. "GEMINI" ukazał się 12 września 1994 roku. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez świat muzyczny i znalazła wierną rzeszę nabywców, uzyskując w krótkim czasie status złotej, a następnie platynowej płyty (ponad 300 tys. sprzedanych egzemplarzy)!

 

Od tamtej pory była wielokrotnie nagradzana m. in. Fryderykami i Nagrodami Publiczności.

 

W Folwarku Ruchenka mieliśmy okazję posłuchać zarówno starszych piosenek z repertuaru Kasi, jak i przebojów radiowych np. ,,Antidotum", ,,Pieprz i sól" czy ,,Prowadź mnie".

Wokalistka miała świetny kontakt z publicznością w czym na pewno pomogła sielankowa atmosfera Folwarku. Występ odbył się na łące, a sceną był trawiasty pagórek, co przypadło do gustu zarówno Kasi jak i publiczności. Na innych koncertach w okolicy nie można być tak blisko ulubionego wykonawcy.

Gdy zrobiło się chłodniej na widowni dalej panowała ciepła atmosfera - chętnie tańczono i śpiewano. Gitarzysta akompaniujący Kasi otrzymał nawet z publiczności ciepły sweter gdy już się ściemniło.

Wszyscy docenili humorystyczne komentarze i mocny wokal Kasi oraz wspaniałą atmosferę Folwarku.

 

Polecamy wszystkim zarówno muzykę Kasi, jak i Folwark Ruchenka.

 

Galeria zdjęć dostępna na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/wegrow.info

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia


Termin wydarzenia: 21-08-2022

Termin wydarzenia: 20-08-2022

Termin wydarzenia: 17-08-2022

Termin wydarzenia: 17-08-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.