Świątecznie i serdecznie

Okres przedświąteczny był okazją do spotkań i wymiany uprzejmych gestów ze strony naszych samorządowców oraz podległych im placówek. 

Każdego roku tuż przed Bożym Narodzeniem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie odbywają się jasełka. Tak też było 16 grudnia, a dzieci jak zwykle oczarowały swoim występem zaproszonych gości.

Tegoroczne jasełka były także wyjątkowym świętem dla najmłodszych podopiecznych placówki, ponieważ połączone zostały z pasowaniem na ucznia i pasowaniem na przedszkolaka. Starosta Ewa Besztak gratulując wszystkim pasowanym dla każdej klasy wręczyła kosze prezentowe z materiałami plastycznymi.

Dzieci wspólnie z nauczycielami bardzo starannie przygotowały się do swoich występów i mocno je przeżywały. Ogrom włożonej pracy jednak się opłacił, bowiem zaproszeni goście byli oczarowani.

Podczas uroczystości odbyło się także losowanie tabletu wśród zaszczepionych na Covid-19 uczniów szkoły.

 

21 grudnia 2021r. do Starostwa Powiatowego w Węgrowie oraz Burmistrza Pawła Marcheli dotarło Betlejemskie Światełko Pokoju. Harcerze z Komendy Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych w Węgrowie, na czele z Komendantką druhną Weroniką Wikieł, przekazali światełko na ręce Sekretarz Powiatu Pani Marzeny Gromek. Do Urzędu Miasta zawitali Harcerze z Hufca Doliny Liwca im. Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. W Betlejem, w Grocie Narodzenia Pańskiego, płonie wieczny ogień, od którego co roku odpala się jedną malutką świeczkę. Płomień tej świeczki niesiony jest przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiegając cały świat. Wieczny ogień zanoszony jest przez członków ZHP przedstawicielom władz państwowych i samorządowych. Światełko trafia także do szkół i kościołów, szpitali i domów pomocy społecznej, aby zapłonęło na wszystkich polskich stołach w trakcie wieczerzy wigilijnej. Tegoroczne przesłanie towarzyszące wędrówce Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi: „Światło Nadziei”. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło do Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi i Szwecji.

 

Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, wspólnie z Senator Marią Koc i Burmistrzem Łochowa Robertem Gołaszewskim, w dniu 21 grudnia odwiedzili wychowanków Domów Dziecka IGNAŚ i HELENKA z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Przedświąteczne spotkanie z dziećmi i młodzieżą z Domów dla Dzieci w Kaliskach, było okazją do wspólnych rozmów, złożenia świątecznych życzeń oraz przekazania upominków.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Węgrowie

UM Węgrów

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia


Termin wydarzenia: 21-08-2022

Termin wydarzenia: 20-08-2022

Termin wydarzenia: 17-08-2022

Termin wydarzenia: 17-08-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.