Szkoły przygotowane na rozpoczęcie roku szkolnego ?

Wszyscy z niepokojem czekamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 - co nas czeka ? Ile czasu potrwa jeszcze pandemia i czy będzie konieczność zdalnego nauczania ? Zapytaliśmy o to  Dyrektorów węgrowskich szkół

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II Pan Krzysztof Litka uspokaja: ,,Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie jest przygotowana do rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22pod kątem pandemii. Przygotowano następujące środki zapobiegawcze: 

a) Opracowano Regulamin pracy Szkoły w reżimie sanitarnym, z którym zapoznano całą społeczność szkolną,
b) W widocznych miejscach wywieszono informacje dotyczące zachowania reżimu sanitarnego w Szkole,
c) Zgromadzono środki do dezynfekcji powierzchni i rąk,
d) Zaopatrzono sale lekcyjne i pomieszczenia sanitarne w mydło antybakteryjne,
e) Zamontowano dozowniki na płyn dezynfekcyjny przy wejściach do budynku Szkoły,
f) Zaopatrzono Szkołę w termometry bezdotykowe,
g) Przygotowano salę przeznaczoną do izolacji na wypadek podejrzenia zakażenia,
h) Personel Szkoły jest wyposażony w rękawice i maseczki jednorazowe. Przewidziano stacjonarny tryb prowadzenia lekcji. Na chwilę obecną nie planujemy ograniczenia lekcji stacjonarnych."
We wszystkich szkołach przewidziane jest jedynie spotkanie klas pierwszych oraz czwartych jako zmieniających wychowawców. Pozostali spotykają się z nauczycielami w swoich klasach najczęściej w rozbieżnych godzinach tak aby poszczególne klasy/roczniki nie spotykały się ze sobą.
 
Inne szkoły dość lakonicznie informują o planowanej organizacji rozpoczęcia roku szkolnego i nauki. Szkoła Podstawowa nr 1 im. J.D. Krasińskiego zaprasza pierwszoklasistów o godz. 12.00 od razu na ,,Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów". Czy rzeczywiście taki pośpiech z pasowaniem na ucznia jest wskazany ? - pytają rodzice.
I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie umieściło na swojej stronie internetowej ,,Wytyczne MEiN, MZ i GIS od 1 września 2021 dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych dotyczące bezpiecznej i higienicznej organizacji zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym". ZSP im. Jana Kochanowskiego prócz standardowej rozpiski godzin rozpoczęcia i przydzielonych sal lekcyjnych umieściło listy od senator Marii Koc i władz Powiatu. To bardzo miły gest, ale zarówno uczniowie jak i rodzice czekają na konkrety - jak będzie zorganizowana nauka i praca szkoły? Czas pokaże...
 
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy satysfakcji z nauki i spokojnego roku szkolnego 2021/2022.
 
 

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia
Termin wydarzenia: 24-09-2022

Termin wydarzenia: 18-09-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.