Za nami pierwszy powiatowy Spływ kajakowy - Liwiec 142

W idealną do kajakarzy pogodę i w przepięknej urokliwej scenerii Doliny Liwca - 2 lipca odbył się pierwszy powiatowy spływ kajakowy Liwiec142.

Uczestnicy z całego Mazowsza zebrali się na parkingu zlokalizowanym przy Sowiej Górze, skąd po symbolicznej odprawie udali się autokarem na miejsce startu spływu zlokalizowane w Polkowie-Daćbogi.

Tuż przed startem pamiątkowe statuetki i dyplomy z rąk Wicestarosty Węgrowskiego Marka Renika odebrali „wyjątkowi” uczestnicy spływu, w tym najstarsi i najmłodsi członkowie. Następnie cała grupa kajakarzy w towarzystwie ratowników ruszyła z nurtem rzeki. Niesamowitych wrażeń podczas spływu dostarczały malownicze pejzaże krętych zakoli Liwca i przepiękna okoliczna przyroda.

Po dopłynięciu do mety zlokalizowanej u podnóży Sowiej Góry, na uczestników spływu czekało ognisko z kiełbaskami i ziemniakami, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wyszkowie. Spotkanie zakończyło się zasłużonym odpoczynkiem z muzyką na żywo w wykonaniu niezwykle klimatycznego akustycznego koncertu zespołu BumBum Orkestar.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Gmina Liw, Gmina Grębków, Wody Polskie Oddział Sokołów Podlaski, MKS Czarni Węgrów i KGW Wyszków „Dziewczyny z Doliny”.

Patronat nad spływem objęła Senator RP Maria Koc.

 

Tekst i zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Węgrowie

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia


Termin wydarzenia: od 10-12-2022 do 11-12-2022

Termin wydarzenia: 22-11-2022

Termin wydarzenia: 20-11-2022

© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.