Matury 2022 - wyniki

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Zdawalność matur tegorocznych absolwentów liceów i techników Powiatu Węgrowskiego wyniosła 81%, co daje 8 miejsce w województwie mazowieckim.

Dla porównania, w kraju odsetek sukcesów na maturze wyniósł 78,2%.W szkołach dziennych dla młodzieży prowadzonych lub dotowanych przez Powiat Węgrowski do matury z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w terminie głównym w 2022 roku (tj. w maju) przystąpiło 394 tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, w tym 2 absolwentów będących obywatelami Ukrainy, z czego 325 absolwentów już może cieszyć się z sukcesu i odebrać świadectwo dojrzałości. Szczególne powody do radości ma dwoje absolwentów z Ukrainy uczęszczających do I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, gdyż znaleźli się wśród zaledwie 18 szczęśliwców w kraju, którzy na 34 osoby przystępujące do polskiej matury egzamin ten zdali, na dodatek z wysokim wynikiem. Warto też zaznaczyć, że żaden z powiatów sąsiadujących z powiatem węgrowskim nie może poszczycić się takim wysokim odsetkiem sukcesów.

Najwyższy procent zdawalności osiągnęło w tym roku Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Stoczku uzyskując 93,75% zdawalności, na drugim I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, w którym procent zdawalności wyniósł 89,92%. Na trzecim miejscu z wynikiem 89,29% znalazło się LO im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie.

Wśród Techników najwyższy wskaźnik zdawalności matur uzyskano w Technikum w Łochowie – 82,69% Na podium znalazło się także Technikum w Węgrowie (66,22%) oraz Technikum w Sadownem (64,71%).

52 absolwentów naszych szkół ma możliwość poprawki w sierpniu, z czego najwięcej z matematyki, bo aż 33 osoby. Jeśli tym razem egzamin maturalny powiedzie się im, wówczas poziom zdawalności matur tzw. odsetek sukcesów może wzrosnąć do 95%, z czego wynika, że już dziś 5% matury nie zdało, ale „hej za rok matura …”.

Absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2022 r. obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego w części pisemnej z: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Mieli również obowiązek przystąpić do egzaminu maturalnego  z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

 

Tekst i zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Węgrowie

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia


Termin wydarzenia: 21-08-2022

Termin wydarzenia: 20-08-2022

Termin wydarzenia: 17-08-2022

Termin wydarzenia: 17-08-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.