Druga połowa lutego niezwykle interesująca w statystykach

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m. in. dłuższa droga hamowania, brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku.

15 lutego w godzinach wieczornych w Wólce Paplińskiej policjanci ruchu drogowego Komedy Powiatowej Policji w Węgrowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością o 75 km/h wyższą niż jest dopuszczalna tj. 125 km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mieszkańcowi powiatu węgrowskiego mundurowi zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy, ukarali mandatem karnym w wysokości 2500 zł i do konta kierowcy dopisali 10 pkt. karnych.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

16 lutego Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży w jednej z miejscowości na terenie powiatu węgrowskiego, gdzie skradziono różne elementy metalowe. Podjęte natychmiast działania doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch sprawców. Kiedy węgrowscy kryminalni pojawili się u mężczyzn ci przyznali się do kradzieży oraz wskazali miejsce przechowywania swoich łupów. W trakcie przeprowadzanych czynności 20 i 19-latek przyznali się do innych kradzieży oraz kradzieży z włamaniem na terenie powiatu węgrowskiego oraz powiatu sokołowskiego. Włamywali się do domków letniskowych, posesji, budynków gospodarczych i kradli m.in słupki metalowe, rury żeliwne, felgi samochodowe czy dekielki z samochodów. W sumie usłyszeli po 12 zarzutów, do których się przyznali. Kryminalnym udało się odzyskać część utraconego mienia. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Również 16 lutego podczas patrolu policjanci z Zespołu Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji w Łochowie zauważyli jadącą ciężarówkę, spod której wydobywał się dym oraz widoczny był ogień. Policjanci natychmiast zatrzymali kierującego, który nie świadomy niczego podróżował dalej. Wykorzystując gaśnice samochodowe ugasili płomień. Wezwani na miejsce funkcjonariusze Straży Pożarnej stwierdzili, że do pożaru doszło w wyniku awarii.

17 lutego Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie - którzy na co dzień zwalczają przestępczość narkotykowa - na terenie jednej z posesji w Węgrowie przeszukali pomieszczenia mieszkalne 37 latka, gdzie ujawnili narkotyki oraz rzeczy pochodzące z przestępstwa. Teraz odpowie przed sądem. Z ustaleń kryminalnych wynikało, iż mieszkaniec Węgrowa może posiadać środki odurzające. Kiedy funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia mieszkalne oraz gospodarcze jednej z posesji ujawnili amfetaminę oraz przedmioty pochodzące z kradzieży. Funkcjonariusze zatrzymali 37-latka i odzyskali część skradzionych rzeczy o wartości 6 tyś. zł.

37 latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz zarzut posiadania środków odurzających do czego się przyznał. Teraz odpowie przed sądem.

18 lutego w m. Płatkownica n/n kierujący pojazdem marki Alfa Romeo na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Hyundai w wyniku czego najechał na jego tył po czym zjechał do rowu i oddalił się z miejsca zdarzenia. Nikt nie doznał obrażeń. Postepowanie prowadzi KP w Łochowie.

19 lutego w m. Łochów mieszkaniec pow. wołomińskiego, kierując pojazdem marki Land Rover nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Opel w wyniku czego najechał na jego tył. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Łochów mieszkaniec pow. ostrowskiego, kierując pojazdem marki Ford nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego doprowadził do zderzenia się z pojazdem marki Mercedes oraz pojazdem Dacia. Nikt nie doznał obrażeń.

21 lutego w m. Połazie Świętochowskie mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Opel uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę. Nikt nie doznał obrażeń. W tym dniu również oddział OSP został zadysponowany do dwóch zdarzeń na terenie miejscowości Zawady, gdzie uszkodzony został dach na budynku gospodarczym oraz drzewo przewaliło się na budynek mieszkalny.

22 lutego w m Korytnica doszło do zdarzenia drogowego ciągnika rolniczego marki Renault wraz z przyczepą z samochodem osobowym marki Volvo, który najechał na tył przyczepy. Kierujący ciągnikiem nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania. Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez KPP w Węgrowie.

Tego dnia również zgłoszono alarm bombowy w Urzędzie Skarbowym w Węgrowie. Okazał się fałszywy.

23 lutego w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Peugeot, wykonując manewr cofania na parkingu, uderzył w zaparkowany pojazd marki Iveco. Nikt nie doznał obrażeń. Tego dnia w Gwizdałach na ul. Łochowskiej doszło do zalania posesji. Na miejsce oddelegowano 2 oddziały OSP.

W Węgrowie na jednej z posesji na ul. Zwycięstwa odkryto ok. 40 pojemników po 1000l oraz 20 pojemników po 200l nieznanej substancji. Na miejscu działania prowadziły Na miejscu działania prowadzili strażacy z PSP JRG Węgrów, Grupa Chemiczna z PSP 2 Siedlce oraz Policja.

25 lutego w m. Łochów mieszkaniec pow. żyrardowskiego kierując pojazdem marki Daf nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w pojazd marki Peugeot, która uderzyła pojazd marki Peugeot, a ten natomiast uderzył w pojazd Daf. Nikt nie doznał obrażeń.

W m. Międzyleś doszło do pożaru budynku gospodarczego.

 

Źródło: KPP Węgrów, Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego/Facebook, OSP Liw

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia
Termin wydarzenia: 24-09-2022

Termin wydarzenia: 18-09-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.