Gorąco w powiecie

Wszystkie nasze służby spisują się na medal - a wiemy, że pracy im nie brakuje. Oto przegląd ostatniego miesiąca.

22 lipca węgrowska komenda poinformowała o zatrzymaniu złodzieja auta. Węgrowscy kryminalni już po kliku dniach ustalili tożsamość podejrzewanego o kradzież samochodu z terenu powiatu węgrowskiego. Zatrzymano 26-letniego mężczyznę z Mińska Mazowieckiego, któremu został przedstawiony zarzut. Skradziony pojazd został odnaleziony w lesie w Sulejówku, a następnie przekazany właścicielowi. Za popełnione przestępstwo grozi mu do kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

W tym samym dniu w m. Czerwonka - Roguszyn miał miejsce pożar kombajnu. Na miejsce zadysponowano PSP Węgrów, OSP Korytnica oraz OSP Czerwonka.

23 lipca w wyniku gwałtownych podmuchów wiatru załogi OSP Rabiany, OSP Liw, OSP Laski oraz OSP Łochów Fabryczny były dysponowane do usuwania połamanych drzew. 

24 lipca około godz. 5:00 doszło do wypadku w Śnicach na DW696. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Jedna osoba została poszkodowana.

25 lipca w Gwizdałach na DK-62 miało miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została poszkodowana. 

29 lipca około godz. 19:00 w m. Stawiska na DW697 doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz ciągnika rolniczego. Kierujący autem osobowym nie zachował ostrożności podczas wyprzedzania oraz wykonywał manewr w miejscu niedozwolonym. Co więcej posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Postępowanie prowadzi Policja.

31 lipca na DW697 Liw - Karczewiec miało miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych. Były osoby poszkodowane.

Również w tym dniu na DK-50 Sadowne -Brok doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden samochód dachował. Prawdopodobnie dwie osoby zostały poszkodowane.

 

3 sierpnia w Węgrowie wybuchł pożar na ul. Polnej oraz w Żaboklikach gm. Korytnica zapalił się kombajn.

 

Na początku sierpnia do KPP w Węgrowie zgłosiła się 82-latka, która podejrzewała, że została oszukana przez mężczyznę, który dzwoniąc do niej na telefon stacjonarny przedstawiał się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego i przekonał ją do wpłaty znacznej sumy pieniędzy na podane przez niego konto bankowe, ponieważ jak tłumaczył, jej oszczędności są zagrożone. Natychmiast po zgłoszeniu policjanci z Wydziału Kryminalnego pojechali do banku, aby zablokować przelew. Działania węgrowskich funkcjonariuszy oraz zgłaszającej, która szybko poprosiła o pomoc doprowadziły do tego, że nie przekazała swoich oszczędności oszustom.

10 sierpnia OSP Węgrów gasiła pożar wierzby na ul. Żeromskiego.

12 sierpnia na drodze Łosiewice- Łojki (Gmina Łochów) miało miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby zostały poszkodowane. 

13 sierpnia w Witankach OSP Wyszków usuwała powalone na drogę gminną drzewo.

14 sierpnia w Sadownem na DK-50 OSP Sadowne usuwało powalone  na drogę drzewa.

15 sierpnia w Trzebuczy na DW697 nastąpiła kolizja dwóch samochodów osobowych.

16 sierpnia w Borzychach na DK-62 miała miejsce kolizja samochodu ciężarowego oraz osobowego.

W tym dniu doszło również do pożaru bel słomy w Węgrowie. Pożar opanowały PSP Węgrów, OSP Węgrów, OSP Ruchna, OSP Liw.

 

Źródło: KPP Węgrów

Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego/Facebook

 

Zdjęcie: OSP KSRG Liw/Facebook

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia
Termin wydarzenia: 24-09-2022

Termin wydarzenia: 18-09-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.