Jak minął koniec wakacji naszym służbom ? Pracowicie

Ostatnie dwa tygodnie wakacji to również czas wytężonej pracy dla Policji, Straży Pożarnej, jednostek OSP i pogotowia.

17 sierpnia KPP Węgrów poinformowała, że upór i determinacja kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie dały oczekiwany efekt w postaci zatrzymania dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do piwnic oraz kradzieży rowerów na terenie Węgrowa. Zatrzymani to bracia w wieku 19 i 17 lat, którzy usłyszeli po 6 zarzutów kradzieży rowerów i wędek wraz z osprzętem. Wartość rzeczy skradzionych to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów wskazali miejsce przechowywania skradzionych przedmiotów, których część odzyskano.

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 

21 sierpnia Policjanci z Wydziału Kryminalnego węgrowskiej komendy w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 24 letnią mieszkankę pow. mińskiego, która kradła kawę w sklepach jednej z sieci sklepów na terenie pow. węgrowskiego i sokołowskiego. Skradziony towar ma wartość ponad 2,5 tys zł. Kobieta usłyszała 4 zarzuty kradzieży. Teraz czeka na sprawę w sądzie.

 

22 sierpnia w Łochowie na ul. Myśliwskiej doszło do uszkodzenia gazociągu. Teren zabezpieczały jednostki PSP Węgrów (posterunek w Ostrówku) i OSP Łochów Al. Węgrowska.

 

25 sierpnia w Łazach (gm. Łochów) miał miejsce pożar domu jednorodzinnego oraz przylegającego do niego budynku gospodarczego. Budynki zostały całkowicie objęte pożarem. Na miejsce udało się 8 zastępów straży pożarnej.

W m. Kopcie mieszkaniec pow. węgrowskiego, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu ( 0,3 promila) kierował ciągnikiem rolniczym marki Fend ponadto, podczas manewru cofania uderzył pojazd marki BMW. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Węgrów doszło do potrącenia rowerzystki. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż, kierująca rowerem podczas wykonywania manewru zmiany pasa ruchu nie zachowała szczególnej ostrożności wjeżdżając przed pojazd marki Kia. Nit nie doznał obrażeń. Postepowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

W m. Łopianka mieszkaniec pow. wołomińskiego, kierując pojazdem marki Fiat zderzył się z łosiem, który wszedł na jezdnię przed pojazd uszkadzając go. Nikt nie doznał obrażeń.

 

26 sierpnia na drodze wojewódzkiej 697 Liw- Karczewiec doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mieszkanka pow. słubickiego kierując pojazdem marki Jaguar, zjechała na prawe pobocze, a następnie na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z kierującą pojazdem marki Nissan. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 12 letni chłopiec. Obydwie kierujące oraz 8 miesięczne dziecko w wyniku doznanych obrażeń zostali przewiezieni do szpitala. Postepowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

W tym samym dniu w m. Łochów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Land Rover, podczas wykonywania manewru cofania uderzył w pojazd Toyota. Nikt nie doznał obrażeń.

 

27 sierpnia w Łochowie na ul. Rzecznej miał miejsce pożar budynku mieszkalnego.

 

28 sierpnia w m. Grębków mieszkanka pow. sokołowskiego, kierując pojazdem marki Mazda nie zachowała należytej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w wyniku czego zderzyła się z pojazdem marki Suzuki. Nikt nie doznał obrażeń.

 

29 sierpnia we Wrotnowie (Gmina Miedzna) miał miejsce wypadek samochodu osobowego. Jedna osoba została poszkodowana.

Funkcjonariusze z Zespołu Patrolowo- Interwencyjnego węgrowskiej komendy podejmując interwencje z nietrzeźwą kobietą, która znajdowała się w miejscu zagrażającym jej życiu ujawnili przy niej środki odurzające w postaci marihuany. Zamiast wytrzeźwieć w policyjnym areszcie, 34 – letnia kobieta dodatkowo usłyszała także zarzut posiadania środków odurzających.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Węgrowie prowadząc działania operacyjne ustalili i zatrzymali dwie osoby mężczyznę (27 lat) oraz kobietę ( 28 lat) podejrzanych o kradzież 30 przęseł metalowych, które sprzedali na skupach złomu. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania kobiety funkcjonariusze znaleźli środki psychotropowe w postaci amfetaminy. 27- latek usłyszał zarzut kradzieży natomiast 28 – latce przedstawiono zarzut kradzieży oraz posiadania substancji psychotropowych.

 

30 sierpnia około godziny 21;00 w Węgrowie na ul. Kościuszki kierujący samochodem osobowym potrącił ze skutkiem śmiertelnym 55-letniego mężczyznę który siedział na jezdni. Pieszy zmarł na miejscu.

 

Źródło: Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego/Facebook

KPP Węgrów 

Photo by Matt C on Unsplash

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia


Termin wydarzenia: od 10-12-2022 do 11-12-2022

Termin wydarzenia: 22-11-2022

Termin wydarzenia: 20-11-2022

© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.