Kronika lipcowych zdarzeń

Niewątpliwie nie brakuje nam wrażeń w te wakacje - a co się działo w okolicy w lipcu?

W drugim tygodniu lipca doszło do kradzieży pieniędzy ( 1300 zł) z domu jednorodzinnego na terenie pow. węgrowskiego. Jak się okazało dom nie był zamknięty, a mieszkańcy wyszyli „na chwile” nie zamykając posesji. Węgrowscy policjanci zatrzymali 61- letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut w tej sprawie. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

13 lipca w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Toyota, wykonują manewr wyprzedzania uderzył w tył zjeżdżającego w lewo pojazdu marki Mercedes. Nikt nie doznał obrażeń. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

 

14 lipca

Węgrowscy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę, który próbował ukraść pieniądze z wrzutomatu do szaletu miejskiego.

Swoimi kluczami do mieszkania 32-latek próbował otworzyć wrzutomat do szaletu miejskiego w Węgrowie, aby ukraść z niego pieniądze, które zmierzał przeznaczyć na piwo. Jak przyznał miał za słabe narzędzia i nie udało mu się zabrać pieniędzy. Mężczyzna usłyszał zarzut w tej sprawie i poddał się dobrowolnie karze.

 

Kolejny zatrzymany to 27-latek,który kradł pieniądze z portfela swój pracodawczyni.

Przez okres ok. 2 miesięcy mężczyzna okradał swoją szefową „podbierają” z jej portfela pieniądze. W sumie ukradł 7 tyś, zł. Usłyszał zarzut i czeka na sprawę w sądzie.

 

W miejscowości Liw mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Mitsubishi zderzył się z sarną, która wbiegła na jezdnię. Nikt nie doznał obrażeń.

15 lipca w m. Brzeźnik gm. Wierzbno doszło do zderzenia się dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Renault na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas, gdzie uderzył w jadący z przeciwnego kierunku ruchu pojazd marki Audi, w skutek czego pojazd ten zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący Audi w wyniku doznanych obrażeń został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

Pluton ,,wichura " z naszego powiatu zakończył działania w Płocku dotkniętym gwałtownymi burzami i wrócił do koszar. Strażacy z naszego powiatu prowadzili działania na ulicy Lachmana gdzie do usunięcia mieli 29 drzew z garaży w których znajdowały się samochody.

16 lipca w m. Węgrów kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w pojazd marki Ford. Nikt nie doznał obrażeń.

17 lipca w m. Stara Trzcianka mieszkaniec pow. węgrowskiego znajdując się w stanie nietrzeźwości (ponad 1,5 promila alkoholu ), kierował pojazdem marki Ford pomimo braku wymaganych uprawnień. Postępowanie prowadzi KPP Węgrów.

W miejscowości Stare Lipki poszukiwano seniora, który wyszedł z domu i nie wrócił. Odnaleziono go całego i zdrowego.

18 lipca w m. Łochów mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Seat nie zachowała należytej odległości od poprzedzającego ją pojazdu marki Peugeot najeżdżając na jego tył w skutek czego ten pojazd uderzył w poprzedzający go pojazd marki Citroen. Nikt nie doznał obrażeń.

21 lipca na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki i Mickiewicza (za Bazyliką) zderzyły się dwa samochody osobowe, prawdopodobnie doszło do wymuszenia pierwszeństwa przy dużej prędkości. Brak poszkodowanych. Na miejscu zjawiła się policja, pogotowie i straż pożarna. Kierująca Nissanem została zabrana na badanie stanu trzeźwości.

25 lipca w miejscowości Wierzbno miał miejsce pożar zboża u na polu, natomiast w Szarutach pożar słomy.

 

Źródło: KPP Węgrów, OSP Ruchna/Facebook, Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego/Facebook

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia
Termin wydarzenia: 24-09-2022

Termin wydarzenia: 18-09-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.