Kronika sierpniowych zdarzeń

Sierpień powoli zbliża się ku końcowi, ale nie wpływa to na zmniejszenie się ilości wypadków i kolizji na drogach. Z powodu planowanych powrotów z wakacji możemy się nawet spodziewać zwiększenia ich ilości.

W dniach 9-15 lipca 2021r. policjanci z grupy SPEED ujawnili na Mazowszu 1306 wykroczeń, a 1031 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 18 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 1170 mandatów karnych i skierowali 40 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 21 praw jazdy oraz 46 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 5 pijanych kierowców oraz 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

 

15 sierpnia w m. Grębków obywatel Ukrainy, znajdując się wstanie nietrzeźwości (blisko 3 promile alkoholu), kierował skuterem marki Lingben, spowodował kolizję przewracając pojazd. Przewożony pasażer doznał obrażeń. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Węgrowie.

W tym samym dniu w m. Liw mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Skoda w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Kierująca Audi doznała obrażeń. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

 

Policjant z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Łochowie w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę, który kierował samochodem. Okazało się, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W weekend funkcjonariusz łochowskiego komisariatu będący poza służbą, gdy jechał swoim samochodem zauważył kierującego, którego stan trzeźwości budził poważne wątpliwości. Policjant w bezpieczny sposób spowodował, że kierujący zjechał na zatokę parkingową i się zatrzymał. Funkcjonariusz szybko zabezpieczył kluczyki udaremniając dalszą jazdę mężczyźnie oraz wezwał kolegów z Komisariatu Policji.

Kierującym okazał się 46-letni mężczyzna, u którego badanie dało wynik ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Także 15 sierpnia straż i policja zostały zadysponowane do poszukiwania 53-letniej osoby zaginionej w miejscowości Łojew (Gmina Łochów). Zaginionego odnaleziono.

 

Dnia 16 sierpnia koło godziny 14:00 miał miejsce pożar kombajnu w Krypach (gm. Liw). Około godziny 21:05, po przejściu burzy przez powiat węgrowski, OSP Liw usunęła powalone drzewo w Liwie na ulicy Zawadzkiej. Po uprzątnięciu jezdni jednostka została przedysponowana do miejscowości Czaple (gm. Korytnica) w celu sprawdzenia zgłoszenia, według którego miała tam płonąć bela słomy. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia w odległości około 200 metrów od drogi ugaszono jedną belę słomy.
 
W miejscowości Sadowne tego samego dnia miał miejsce wypadek motocyklisty.
 
W dn. 22 sierpnia 2021r. na skrzyżowaniu w DK63 i drogi w kierunku Krynki (trasa Siedlce-Łuków) doszło do śmiertelnego wypadku w którym zginęła motocyklistka - 26-letnia mieszkanka pow. węgrowskiego, a dwie inne osoby odniosły obrażenia. Kierujący mercedesem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu grupie motocyklistów jadących DK63. Mercedesem kierował mieszkaniec pow. radomskiego. Był trzeźwy.
 

Źródło: KPP Węgrów, OSP Węgrów, OSP Liw, Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego, Tygodnik siedlecki/Facebook

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia

Termin wydarzenia: 03-05-2022

Termin wydarzenia: 02-05-2022


Termin wydarzenia: od 22-04-2022 do 24-04-2022

Termin wydarzenia: od 23-04-2022 do 24-04-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.