Kwiecień plecień bo przeplata kradzieże, pożary i drogowego wariata

Oj działo się w kwietniu w naszym powiecie - nie wiadomo czy śmiać się czy płakać...

28 marca w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Honda, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Iveco. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Szaruty mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Honda doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

31 marca w m. Sadoleś mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Seat nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. W wyniku doznanych obrażeń został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

Tego samego dnia w m. Wierzbno mieszkaniec pow. białostockiego, kierując pojazdem marki Suzuki zderzył się z sarną, która wbiegła na jezdnię. Nikt nie doznał obrażeń.

31 marca w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Hyundai wykonując nieprawidłowo manewr cofania uderzył w przejeżdżający pojazd marki Peugeot. Nikt nie doznał obrażeń.

Węgrowscy kryminalni pracowali nad sprawą kradzieży roweru spod jednego ze sklepów na terenie miasta. Po kilku dniach ustalili sprawcę kradzieży oraz odzyskali rower. 35-letni mężczyzna przyznał się do przedstawionego zrzutu kradzieży rower. Jak wyjaśnił miał zamiar dojeżdżać nim do pracy(!).

 

01 kwietnia w m. Roguszyn mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Citroen nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu. Nikt nie doznał obrażeń.

02 kwietnia w m. Węgrów kierującej pojazdem marki Renault wprost przed jadący pojazd upadło drzewo. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Pogorzelec na pojazd marki VW spadł konar drzewa uszkadzając go. Nikt nie doznał obrażeń.

04 kwietnia w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Fiat podczas wykonywania manewru omijania pojazdu marki Citroen najechał na krawężnik doprowadzając do wywrócenia pojazdu i zderzenia z Citroenem. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym dniu w szkole podstawowej w Wyszkowie gm. Liw ogłoszono alarm bombowy. Na szczęście okazał się fałszywy.

06 kwietnia w m. Starawieś mieszkaniec pow. tucholskiego, kierując pojazdem marki Mercedes nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Renault doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

07 kwietnia w m. Węgrów mieszkaniec pow. mińskiego, kierując pojazdem marki Daf nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Skoda doprowadzając do zderzenia. Kierującej Skodą została udzielona pomoc medyczna.

W miejscowości Ocięte miał miejsce pożar rozdrabniarki do gałęzi i drzew. Sytuację opanowała PSP posterunek w Ostrówku i OSP Sadowne.

08 kwietnia w miejscowości Stary Dwór (Gmina Wierzbno) został częściowo zerwany przez wiatr dach na budynku gospodarczym. Zabezpieczyła go OSP Wierzbno.

09 kwietnia w m. Węgrów mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW Polo podczas wykonywania manewru omijania pojazdu marki VW Passat nie zachowała bezpiecznej odległości doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

12 kwietnia w miejscowości Liw miał miejsce wypadek samochodu osobowego. Jedna osoba zginęła na miejscu.

 

14 kwietnia KPP Węgrów poinformowała, że węgrowscy kryminalni zabezpieczyli aparaturę do wytwarzania alkoholu etylowego, 300 litrów zacieru i blisko 40 litrów gotowego alkoholu. Nielegalna wytwórnia alkoholu znajdowała się na terenie powiatu węgrowskiego. W tej sprawie zarzuty usłyszał 28-letni mężczyzna. Zlikwidowana nielegalna wytwórnia alkoholu to efekt pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego węgrowskiej komendy. Kryminalni weryfikowali posiadane informacje o 28-letnim mężczyźnie, którego podejrzewali o nielegalną produkcję alkoholu. Policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia podczas przeszukania pomieszczeń znajdujących się na posesji mężczyzny. W trakcie działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli 300 litrów zacieru w beczkach oraz blisko 40 litrów gotowego alkoholu oraz aparaturę do produkcji nielegalnego alkoholu.

28-latek usłyszał zarzut w tej sprawie. Za nielegalną produkcję alkoholu mężczyzna niebawem odpowie przed sądem.

 

W tym dniu również między miejscowościami Miedzna i Wrzoski miał miejsce pożar nieużytków rolnych.

18 kwietnia w m. Kamionna mieszkaniec pow. inowrocławskiego, kierując pojazdem marki Toyota zderzył się z sarną, która wbiegła na jezdnię.

W tym samym dniu w m. Ocięte mieszkaniec pow. wołomińskiego, kierując pojazdem marki Renault również zderzył się z sarną, która wbiegła na jezdnię.

W miejscowości Złotki zapłonęło poszycie leśne.

19 kwietnia patrol z węgrowskiej drogówki zatrzymał do kontroli szybko jadącego Opla. Wynik zarejestrowany na ręcznym mierniku prędkości wykazał, że pojazd na terenie gm. Sadowne przy ograniczeniu w obszarze zabudowanym do 50 jechał aż 125 km/h. Ponadto, wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych.

W konsekwencji, 48 letni mężczyzna (mieszkaniec pow. szczycińskiego) został ukarany mandatem w wysokości 4000 zł i 20 punktami karnymi. Jego prawo jazdy zostało zatrzymano na okres 3 miesięcy.

 

W tym samym dniu w miejscowości Komory (Gmina Korytnica) wybuchł pożar altanki ogrodowej. Natomiast w Zelcach II w Węgrowie zapaliła się drewniana szopa.

21 kwietnia w m. Węgrów mieszkaniec pow. sokołowskiego, kierując pojazdem marki Mercedes podczas wykonywania manewru wymijania uderzył w pojazd marki Volvo. Nikt nie doznał obrażeń.

23 kwietnia w m. Liw mieszkaniec pow. siedleckiego kierując pojazdem marki Subaru wykonując manewr skrętu w lewo zderzył się z pojazdem marki BMW, który wcześniej podjął manewr jego wyprzedzania. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując ciągnikiem rolniczym marki Ursus nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Renault. Nikt nie doznał obrażeń.

24 kwietnia w m. Kamionna mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki BMW w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu Audi doprowadzając do zderzenia. Kierujący Audi w wyniku zderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem marki Renault, w którego tył uderzył pojazd marki Opel. Pasażerowie BMW i Audi w wyniku doznanych obrażeń zostali przewiezieni do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP w Łochowie.

W tym samym dniu w m. Sadowne mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Toyota zderzyła się z sarną, która wbiegła na jezdnię.

29 kwietnia w miejscowości Osowiec (Gmina Liw) doszło do pożaru budynku gospodarczego.

W tym dniu w szkole podstawowej w Miedznie ogłoszono alarm bombowy. Na szczęście okazał się fałszywy.

W miejscowości Szumin (Gmina Łochów) miał miejsce pożar budynku letniskowego drewnianego.

 

Żródło: KPP Węgrów

Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego/Facebook

OSP/Facebook

 

Zdjęcie: OSP Ruchna/Facebook

 

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia
Termin wydarzenia: 24-09-2022

Termin wydarzenia: 18-09-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.