Liczne pożary i zaspy w kwietniu

Pożary w powiecie nasuwają przypuszczenia o celowych podpaleniach traw. Jakby dla schłodzenia atmosfery kwiecień przywitał nas śnieżycą i zaspami.

Dzięki czujności zarządzającego obiektem, który na kamerach monitoringu zauważył obecność nie znanych osób oraz szybkiej interwencji policjantów Zespołu Interwencyjnego oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy włamali się i próbowali ukraść elementy aluminiowe i metalowe. Do zdarzenia doszło w połowie marca na terenie miasta Węgrowa.

38 i 27 latek usłyszeli zarzuty w tej sprawie, a Prokurator zastosował wobec nich dozór policji.

 

20 marca w miejscowości Zieleniec (Gmina Sadowne) i w Łochowie na ul. Myśliwskiej miał miejsce pożar poszycia leśnego. Tego samego dnia w Mrozowej Woli (Gmina Stoczek) i Grabowcu (Gmina Stoczek) płonęły nieużytki rolne.

21 marca nieużytki rolne płonęły w miejscowości Łazy i w Ostrówku na ul. Słonecznej. Natomiast we Wrotnowie oprócz nieużytków zapalił się także las.

22 marca odnaleziono zaginionego dzień wcześniej w Barchowie mężczyznę. W miejscowości Gwizdały-Karczewiec płonęły nieużytki rolne. W Bojewie gm. Sadowne zapalił się samochód.

23 marca w m. Witanki mieszkanka pow. siedleckiego, kierując pojazdem marki Land Rover chcąc uniknąć zderzenia z łosiem, który wbiegł na jezdnię zjechała na pobocze a następnie uderzyła w przydrożne drzewo. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu miał również miejsce fałszywy alarm bombowy w szkole w Stoczku. W Łochowie na ul. Łochowskiej płonęły trawy natomiast w Grabinach (gm. Sadowne) i Łazach nieużytki rolne. 

25 marca w m. Starawieś mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Audi nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu w skutek czego uderzyła w tył pojazdu marki Skoda, którego kierująca w wyniku uderzenia również uderzyła w poprzedzający ją pojazd marki Skoda. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Opel nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Nikt nie doznał obrażeń.

25 marca w m. Huta Gruszczyno mieszkaniec pow. węgrowskiego siedząc na przewożonym drzewie ciągniętym przez ciągnik spadł na ziemię. W wyniku doznanych obrażeń został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

W Zieleńcu, Rażnach, Starym Świętochowie i Liwie płonęły nieużytki rolne.

26 marca w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując motocyklem marki Yamaha na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, kierującej pojazdem marki VW. Nikt nie doznał obrażeń.

W Zieleńcu w okolicach dworca PKP wybuchł pożar lasu i nieużytków rolnych. Na miejsce pożaru został zadysponowany splot gaśniczy Dromader, ponieważ pożar objął około 10ha.

27 marca w. Witanki mieszkaniec pow. węgrowskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości (ponad 1,5 promila alkoholu) kierował pojazdem marki Toyota, ponadto doprowadził do wywrócenia pojazdu na dach. Nikt nie doznał obrażeń.

Węgrowscy kryminalni pracowali nad sprawą kradzieży roweru spod jednego ze sklepów na terenie miasta. Po kilku dniach ustalili sprawcę kradzieży oraz odzyskali rower. 35-letni mężczyzna przyznał się do przedstawionego zrzutu kradzieży rower. Jak wyjaśnił miał zamiar dojeżdżać nim do pracy.

28 marca pożar nieużytków rolnych miał miejsce w miejscowości Trzebucza oraz w Łochowie na Al. X-lecia i ul. Rzecznej.

29 marca w Jarnicach (gm. Liw) miał miejsce tragiczny w skutkach pożar. Zginęły dwie osoby - starsza kobieta i jej dorosły syn.

Tego samego dnia w Ruchnie na ul. Gajowej policja i straż otworzyły mieszkanie w którym znaleziono zwłoki mężczyzny.

1 kwietnia w Pniewniku miał miejsce wypadek samochodu osobowego. Jedna osoba została poszkodowana.

W wyniku opadów śniegu na drogach powiatu strażacy OSP usuwali powalone drzewa. Wiele miejscowości miało przerwy w dostawie prądu.

2 kwietnia w Łochowie na ul. Długiej miał miejsce pożar sadzy w kominie.  

02.04.2022r. Zastęp OSP Węgrów zadysponowany został na DK-62 w kierunku Sokołowa Podlaskiego gdzie powalone drzewo blokowało całkowicie ruch drogowy.
Po dojeździe zastępu na miejsce zdarzenia okazało się iż w zwalone drzewo dodatkowo uderzył samochód osobowy. Kierowca samochodu osobowego nie doznał obrażeń. Po usunięciu drzewa zastęp powrócił do koszar.

 

Źródło: Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego/Facebook

KPP Węgrów

OSP Węgrów/Facebook

Zdjęcie: OSP Węgrów

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia
Termin wydarzenia: 24-09-2022

Termin wydarzenia: 18-09-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.