Maj w powiecie

Maj się już kończy, ale praca naszych służb niestety nie. Wypadki, pożary czy wichury zdarzają się co parę dni.

04 maja w miejscowości Chojeczno (Gmina Grębków) miał miejsce pożar nieużytków rolnych.

08 maja w miejscowości Pieńki Jarnickie (Gmina Liw) miał miejsce pożar nieużytków rolnych.

09 maja w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Toyota nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego pojazdu marki Renault doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Węgrów mieszkaniec pow. sokołowskiego, kierując pojazdem marki Renault podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Dodge. Nikt nie doznał obrażeń.

W m. Rabiany doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch rowerzystów. Mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując rowerem marki Kross wyjeżdżając z posesji zderzył się z kierującym rowerem marki Canyon, który uległ uszkodzeniu. Kierujący rowerem Canyon w wyniku zderzenia przewrócił się doznając lekkich obrażeń. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie. Poszkodowani zostali przekazani do pobliskiego szpitala w Węgrowie celem diagnostyki.

W m. Sadowne na ul. Plac Kościelny miał miejsce wypadek samochodu osobowego. 

10 maja w m. Baczki mieszkaniec pow. ostródzkiego, kierując zespołem pojazdów ciężarowych nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego chcąc uniknąć zderzenia z nim zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z pojazdem marki Renault. Nikt nie doznał obrażeń. W tym samym momencie miał miejsce pożar młodnika w miejscowości Kamionna. 

11 maja w m. Węgrów mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW podczas wykonywania manewru cofania uderzyła w pojazd marki Toyota. Nikt nie doznał obrażeń.

12 maja w m. Węgrów mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu BMW. Nikt nie doznał obrażeń. W tym samym dniu w wyniku przechodzących przez powiat silnych wiatrów jednostki OSP były wzywane do usuwania pochylonych i powalonych drzew.

14 maja w miejscowości Budziska zasłabła kobieta. Z powodu braku wolnego ZRM pomocy udzieliły OSP Budziska oraz PSP Węgrów (posterunek w Ostrówku).

15 maja w m. Węgrów doszło do potrącenia rowerzystki. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mieszkaniec pow. sokołowskiego, kierując pojazdem marki Opel na drodze dla rowerów i pieszych nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem. W wyniku doznanych obrażeń rowerzystka została przewieziona do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Węgrowie.

16 maja w m. Dąbrowa mieszkaniec pow. siedleckiego, kierując pojazdem marki Skoda zderzył się z sarną, która wbiegła na jezdnie powodując uszkodzenia pojazdu. Nikt nie doznał obrażeń.

18 maja w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując ciągnikiem rolniczym marki John Deere skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem uprzywilejowanym (Ambulansem) doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

19 maja w m. Gwizdały mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW zderzył się z łosiem, który wbiegł przed pojazd, powodując uszkodzenia pojazdu. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując ciągnikiem rolniczym marki Ursus nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, kierującej pojazdem marki Volvo doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

W m. Węgrów, kierujący Skodą oraz kierująca Hyundaiem zderzyły się sarną przebiegającą przez jezdnię. Nikt nie doznał obrażeń.

W m. Kaliska miał miejsce pożar lasu.

W m. Śnice na DW 696 miało miejsce zderzenie samochodów osobowych. Osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala.

20 maja w m. Węgrów doszło do zderzenia się pojazdu ciężarowego marki Man oraz pojazdu marki VW, których kierujący w tym samym czasie wykonywali manewr cofania doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

W tym samym dniu w m. Polków-Sagały mieszkaniec pow. siemiatyckiego, kierując pojazdem marki Skoda, uderzył w sarnę przebiegająca przez jezdnię. Nikt nie doznał obrażeń.

21 maja po przejściu silnych wiatrów przez powiat jednostki straży znów usuwały pochylone i powalone drzewa.

Tego dnia również w m. Szumin - rzeka Bug lub jego starorzecze - dwie osoby wypadły z kajaka. 10-letni chłopiec dotarł do brzegu i wezwał pomoc, po czym został przewieziony do szpitala. Prowadzono poszukiwania jego ojca niestety 26 maja nieopodal miejscowości Nadkole (Gmina Łochów) na rzece Bug zostało odnalezione ciało.

22 maja w m. Szaruty mieszkaniec Warszawy, kierując pojazdem marki Opel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Audi. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym dniu nad ranem w miejscowości Mrozowa Wola miał miejsce pożar budynku mieszkalnego. Niestety podczas gaszenia pożaru strażacy odnaleźli zwęglone ciało mężczyzny.

Na drodze wojewódzkiej nr 696 w miejscowości Szaruty (skrzyżowanie na Ruchnę)
doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Droga została zablokowana. Wytyczony był objazd. Ponadto w miejscowości Ruchna na ul. Klonowej paliły się sadze w przewodzie kominowym.

23 maja w Złotkach (gm. Sadowne) miał miejsce pożar lasu. Również w tym dniu na drodze wojewódzkiej nr 697 Liw - Grębków miała miejsce kolizja samochodu osobowego oraz ciężarowego.

26 maja w m. Huta Gruszczyno mężczyzna spadł z wysokości. Wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

 

Źródło: KPP Węgrów

Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego/Facebook

 

Zdjęcie: OSP Ruchna/Facebook

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia


Termin wydarzenia: od 10-12-2022 do 11-12-2022

Termin wydarzenia: 22-11-2022

Termin wydarzenia: 20-11-2022

© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.