Mieszkanka pow. węgrowskiego oszukana na CBŚ

Oszuści szukają potencjalnych ofiar wśród mieszkańców powiatu węgrowskiego, tym razem przedstawili się jako funkcjonariusze CBŚ. Mieszkanka pow. węgrowskiego wypłaciła znaczną sumę pieniędzy i przekazała oszustom.

W minionym tygodniu do mieszkanki pow. węgrowskiego na numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika poczty z informacją, że jest dla nich list polecony czy są w domu. Następnie zadzwonił ponownie podając się za funkcjonariusza CBŚ. Mężczyzna przedstawił się z imienia, i nazwiska podał też swój numer identyfikacyjny, twierdząc, że chcą zatrzymać oszustów, którzy są niebezpieczni. Mężczyzna poprosił o numer komórki oraz dyskrecję z uwagi na powagę sytuacji. Tak kierował rozmową, że mieszkanka powiatu wyszła z domu nic nikomu nie mówiąc. Wypłaciła z banku pieniądze i wyrzuciła do kosza na, śmieci zgodnie z instrukcjami wydawanymi przez mężczyznę, z którym cały czas rozmawiała przez telefon.

Pamiętajmy, funkcjonariusze CBA, Policji, CBŚ nie informują telefonicznie o przestępstwie, którego ofiarą miał być rozmówca. Każdy taki przypadek jest próbą oszustwa. Funkcjonariusze nigdy nie rządają wypłacenia pieniędzy ani ich przekazania. Aby prawidłowo połączyć się z innym nr należy najpierw zakończyć jedno połączenie, jeżeli tego nie zrobimy z drugiej strony odezwie się oszust, który tylko potwierdzi wersję fałszywego funkcjonariusza. Nigdy przez telefon nie podajemy kwoty posiadanych w domu czy na rachunku bankowym pieniędzy, haseł i loginów umożliwiających dostęp do naszych oszczędności.

 

Źródło: KPP w Węgrowie

Photo by Jim Reardan on Unsplash

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia


Termin wydarzenia: 21-08-2022

Termin wydarzenia: 20-08-2022

Termin wydarzenia: 17-08-2022

Termin wydarzenia: 17-08-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.