Październik w statystykach służb ratunkowych

Październik w tym roku jest dosyć pogodny, a to sprzyja ryzykownym zachowaniom na drodze i utracie czujności. Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Od początku miesiąca października węgrowscy policjanci zatrzymali już 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Przypominamy, że w związku ze zmianą przepisów za niestosowanie się do przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym kierowców czekają poważne konsekwencje.

 

11 października w m. Węgrów mieszkanka pow. tarnowskiego, kierując pojazdem marki Audi wykonując manewr cofania uderzyła w zaparkowany pojazd marki Citroen. Nikt nie doznał obrażeń.

13 października w m. Ruchna mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Suzuki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego po pokonaniu łuku drogi w prawo zjechał do przydrożnego rowu po czym dachował a pojazd zatrzymał się w polu. Kierujący nie wymagał hospitalizacji.

15 października w m. Ostrówek mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW Lupo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu skręcając w lewo pojazdowi VW passat doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Skoda uderzył w poprzedzający go unieruchomiony pojazd marki Ford. Nikt nie doznał obrażeń.

15 października w m. Sewerynów doszło do zdarzenia drogowego ciągnika rolniczego z samochodem osobowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mieszkaniec pow. węgrowskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości ( blisko 2 promile alkoholu) oraz nie posiadając wymaganych uprawnień. kierował ciągnikiem rolniczym marki Ursus ponad to zderzył się z pojazdem marki Renault. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

W m. Nadkole (gm. Łochów) miał miejsce pożar domku letniskowego. Na miejsce skierowano okoliczne OSP oraz PSP Węgrów. Pożar opanowano. Również w m. Ruchna zapaliły się sadze w przewodzie kominowym. W działaniach udział brały jednostki OSP Ruchna i PSP Węgrów. 

16 października w m. Jasiorówka, mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Peugeot wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo z naprzeciwka pojazdowi marki Opel doprowadzając do zderzenia. W wyniku doznanych obrażeń kierujący Oplem został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

17 października w m. Miedzna miał miejsce pożar kontenera przy cmentarzu. Ugasiła go OSP Miedzna.

18 października w Węgrowie na ul. Juliusza Słowackiego (rondo Edmunda Zarzyckiego) doszło do potrącenia pieszego, który wbiegł na przejście dla pieszych. Kierowca udzielił poszkodowanemu pomocy. 

18 października w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Nissan wykonując manewr cofania uderzył w zaparkowany pojazd marki Toyota. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Węgrów mieszkaniec pow. łosickiego, kierując pojazdem ciężarowym marki Daf z naczepą podczas wykonywania manewru skrętu w prawo z lewego pasa ruchu zderzył się z pojazdem marki Opel. Nikt nie doznał obrażeń. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

19 października w m. Jasiorówka mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Audi na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Kia. Kierujący Audi uciekł z miejsca zdarzenia. Kierujący pojazdem marki Kia w wyniku doznanych obrażeń został przewieziony do szpitala. Po kilku godzinach kierujący pojazdem marki Audi zgłosił się do KP w Łochowie. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

20 października w m. Węgrów mieszkaniec pow. mławskiego, kierując pojazdem ciężarowym marki Scania wykonując manewr skrętu w prawo z lewego pasa ruchu zderzył się z pojazdem marki VW. Nikt nie doznał obrażeń. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

21 października w m. Barchów mieszkanka pow. wołomińskiego, kierując pojazdem marki VW nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu marki Nissan w wyniku czego najechała na jego tył. Nikt nie doznał obrażeń.

Tego dnia w wyniku przechodzących przez województwo silnych wiatrów straż pożarna wraz z OSP usuwała liczne połamane gałęzie i drzewa z dróg powiatowych. Do wyjazdów zostały zadysponowane:

PSP Węgrów, OSP Węgrów, OSP Leśnogóra, OSP Grębków, OSP Sokółka, OSP Sadowne, OSP Wyszków, OSP Starawieś oraz OSP Wierzbno.

22 października w m. Zakrzew mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Mazda na prostym odcinku drogi podczas wykonywania manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wpadł w poślizg, zjechał do przydrożnego rowu wywracając pojazd kilkukrotnie. W wyniku doznanych obrażeń kierujący został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

W tym dniu na terenie gminy Łochów trwała obława policyjna na złodziei samochodów do której zaangażowano policyjny śmigłowiec.

W miejscowości Paplin DK-62 miała miejsce kolizja samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego. Z miejsca wypadku ZRM przewiózł do szpitala jedną osobę poszkodowaną.

 

25 października doszło do trzech wypadków:
- w miejscowości Paplin (Gmina Korytnica) DK-62 zderzenie dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby zostały poszkodowane. Droga została całkowicie zablokowana. Policja wytyczyła objazdy.
-w miejscowości Liw DW 637 miało miejsce dachowanie samochodu osobowego. Jedna osoba została poszkodowana. Policja wraz z OSP kierowała przejeżdżających na objazdy. 

-między miejscowościami Sadowne a Zieleniec na DK-50 doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz klępą- samicą łosia. Kierowca samochodu nie został poszkodowany, natomiast zwierzę nie przeżyło uderzenia.

 

Źródło: KPP Węgrów, Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego/Facebook

Dodaj komentarz

Kalendarz Wydarzeń

styczeń, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
© 2011-2021 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.