Przełom października i listopada w powiecie węgrowskim

Powiat węgrowski może i nie jest największy, ale za to nie brakuje w nim zajęć dla Policji i Straży Pożarnej...

25. października w m. Paplin obywatel Ukrainy, kierując pojazdem marki Volvo na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie doszło do zderzenia z pojazdem marki BMW. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przywiezieni do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez KPP w Węgrowie.

25 października w m. Liw mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Mazda na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego uderzył w tył pojazdu marki Opel. Kierujący Oplem w wyniku doznanych obrażeń został przewieziony do szpitala . Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez KPP w Węgrowie. Kierujący byli trzeźwi.

W tym samym dniu w m. Zieleniec mieszkaniec pow. elbląskiego, kierując pojazdem marki Fiat zderzył się z łosiem, który wtargnął na jezdnię. Nikt nie doznał obrażeń.

25 października w m. Łochów mieszkaniec pow. wołomińskiego, kierując pojazdem marki Renault, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem marki Opel doprowadzając o zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

26 października w m. Wieliczna mieszkaniec pow. grajewskiego, kierując pojazdem marki Opel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Alfa Romeo doprowadzając do zderzenia. Kierujący pojazdem Alfa Romeo został przewieziony do szpitala.

 

27 października Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie poinformowała, że w wyniku pracy operacyjnej węgrowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 3 mężczyzn, którzy w minionym tygodniu ukradli tablice rejestracyjne z pojazdu należącego do mieszkanki pow. węgrowskiego. Następnie wykorzystali je do kradzieży paliwa na stacjach benzynowych na terenie Węgrowa. Ponad to w jednym ze sklepów na terenie pow. węgrowskiego ukradli artykuły spożywcze. Jeden z zatrzymanych dwa miesiące temu opuścił zakład karny i ponownie zaczął łamać prawo. Suma strat, które wyrządzili to ponad 1200 zł. 20-,21- i 31-latek usłyszeli już zarzuty, teraz czeka ich sprawa w sądzie.

Po godzinie 22 w miejscowości Jartypory(Gmina Liw) doszło do pożaru budynku gospodarczego.

 

28 października również w wyniku pracy operacyjnej, węgrowscy kryminalni ujawnili u 35 – letniego mieszkańca pow. węgrowskiego uprawę konopi indyjskich. Po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zabezpieczyli krzewy konopi uprawiane w szafie. Ponadto w trakcie przeprowadzonych czynności zabezpieczono grzyby halucynogenne.

35-latek usłyszał zarzut w tej sprawie. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

 

28 października w m. Wierzbno doszło do potrącenia pieszego prowadzącego rower. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i nie zachowała należytej ostrożności w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania idącego prawą stroną jezdni i prowadzącego rower pieszego w wyniku czego uderzyła go. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna został przewieziony do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez KPP w Węgrowie.

 

31 października w m. Liw DW 637 skręt na Krypy. Kolizja dwóch samochodów osobowych. Na miejsce wysłano służby ratunkowe. Dwie osoby zostały poszkodowane.

 

3 listopada w Węgrowie DW 637 od ronda na Ruchne po stacje BP była rozlana substancja ropopochodna. Działania prowadziły PSP Węgrów i OSP Węgrów.

 

4 listopada w miejscowości Rażny (Gmina Sadowne) miał miejsce pożar budynku gospodarczego. Działania prowadziły OSP Sadowne, OSP Zalesie oraz OSP Wilczogęby.

 

5 listopada w miejscowości Łojew (gm. Łochów), zgłoszono pożar poddasza w domu jednorodzinnym. Spłonął dom 4 -osobowej rodziny. 

 

6 listopada w miejscowości Ossolin (Gmina Liw) kobieta wpadła do studni. Na miejsce udały się służby ratunkowe: PSP Węgrów, OSP Wyszków, Policja oraz ZRM. Poszkodowaną uratowano.

 

8 listopada na drodze powiatowej trasa Wierzbno-Helenów miał miejsce pożar samochodu osobowego. Na miejscu działania prowadziła OSP Wierzbno.

 

Źródło: KPP Węgrów, Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego/Facebook

Zdjęcie: Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego/Facebook

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia

Termin wydarzenia: 03-05-2022

Termin wydarzenia: 02-05-2022


Termin wydarzenia: od 22-04-2022 do 24-04-2022

Termin wydarzenia: od 23-04-2022 do 24-04-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.