Rażące przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło wielu do zdarzeń drogowych i przekraczania prędkości. Policjanci apelują także o ostrożność i rozwagę do kierujących rowerami i hulajnogami.

26 maja w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Ford doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

27 maja w m. Łochów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując rowerem uderzył w unieruchomiony samochód marki Mazda. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Kołodziąż Rybie mieszkaniec pow. węgrowskiego znajdując się w stanie nietrzeźwości (ponad 2 promile alkoholu) kierował rowerem, ponad to wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód marki Audi powodując jego uszkodzenia. Nikt nie doznał obrażeń. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP w Łochowie.

27 maja w m. Zgrzebichy mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki BMW zderzył się z sarną. W wyniku zderzenia auto uległo uszkodzeniu. Nikt nie doznał obrażeń

28 maja w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Ford zderzył się z sarną, która wbiegła na jezdnię powodując uszkodzenia pojazdu. Nikt nie doznał obrażeń.

29 maja w m. Węgrów mieszkaniec pow. siedleckiego, kierując pojazdem marki Nissan, wykonując manewr cofania uszkodził lusterko w zaparkowanym pojeździe marki Iveco. Nikt nie doznał obrażeń.

 

Tylko w miesiącu maju prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym zostało zatrzymane, aż 11 kierującym. Funkcjonariusze węgrowskiej drogówki w dniu 1 czerwca zatrzymali kolejne prawo jazdy. 24 -latek, w obszarze zabudowanym jechał 115 km/h.

 

Przypominamy!

W przypadku przekroczenia prędkości dopuszczalnej o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, prawo jazdy zostaje zatrzymane na trzy miesiące. Kierowca otrzymuje punkty karne i wysoki mandat.

W tym okresie nie można kierować pojazdem, jeśli ktoś zdecyduje się wsiąść za kierownicę i zostanie zatrzymany do kontroli drogowej, okres zatrzymania dokumentu przedłuży się o kolejne 3 miesiące. Kierowca naraża się ponadto na mandat karny w kwocie 500 zł lub karę grzywny do 5000 zł, jeżeli sprawę będzie rozstrzygał sąd.

 

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

 

Policjanci apelują o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach.

 

mł.asp. Monika Księżopolska

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia

Termin wydarzenia: 03-05-2022

Termin wydarzenia: 02-05-2022


Termin wydarzenia: od 22-04-2022 do 24-04-2022

Termin wydarzenia: od 23-04-2022 do 24-04-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.