Stłuczki, mandaty i wypadki w cieniu podpaleń w gminie Sadowne

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego jak zawsze doszło do wielu zdarzeń drogowych Policjanci oczywiście apelują o ostrożność i rozwagę. Ich brak będzie premiowany mandatami i punktami karnymi (oby tylko na nich się skończyło).

07 czerwca w m. Starawieś mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Seat podczas gwałtownego hamowania, aby uniknąć zderzenia z poprzedzającym ją pojazdem zjechała do rowu. W wyniku doznanych obrażeń kierująca została przewieziona do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez KPP w Węgrowie.

09 czerwca w m. Tończa mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW nie upewniła się czy może bezpiecznie podjąć manewr wyprzedzania i wjechała na pas ruchu, który był już zajęty przez pojazd marki Opel doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

11 czerwca w m. Starawieś mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Kia nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego najechał na tył pojazdu marki Toyota. Nikt nie doznał obrażeń.

12 czerwca w m. Liw mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki BMW uderzyła w sarnę, która wbiegła na jezdnię. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Budziska doszło do zderzenia się dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż mieszkaniec pow. łosickiego, kierując pojazdem marki Audi na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z pojazdem ciężarowym. Kierujący Audi w wyniku doznanych obrażeń został przewieziony do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez KP w Łochowie.

13 czerwca zapalił się samochód na drodze Turna-Popielów. Na miejscu działania prowadziły PSP Węgrów oraz OSP Liw.

Tego samego dnia w  miejscowości Tchórzowa (Gmina Miedzna) samochód osobowy uderzył w spadające na drogę drzewo. Na miejsce wezwano straż pożarną.

 

W minionym tygodniu policjanci z grupy SPEED ujawnili na terenie Mazowsza 1129 wykroczeń, a 869 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości. 15 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 1010 mandatów karnych i skierowali 17 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 17 praw jazdy oraz 49 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również pijanych kierowców, jednego bez uprawnień oraz 3, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

 

16 czerwca w miejscowości Sadowne samochód osobowy potrącił dziecko które poruszało się quadem. Kierowca auta zbiegł z miejsca wypadku. Dziecko z urazem głowy zostało zabrane do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej.

17 czerwca w Węgrowie na ul.Prostej miał miejsce wypadek ciągnika rolniczego. Jedna osoba została poszkodowana.

 

Wójt Gminy Sadowne oraz Nadleśniczy Bogusław Piątek wyznaczyli nagrodę w wysokości 5000 zł za przekazanie informacji, które bezpośrednio przyczyniłyby się do osoby lub osób odpowiedzialnych za liczne pożary w tejże gminie. Szczegóły na załączonym plakacie.

 

Źródło: KPP Węgrów, Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego/Facebook

 

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia
Termin wydarzenia: 24-09-2022

Termin wydarzenia: 18-09-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.