Sucha wiosna = liczne pożary nieużytków

Ciepła, słoneczna pogoda cieszy dzieci i spacerowiczów, ale również sprzyja zaprószaniu pożarów i brawurowej jeździe...

8 marca w Łojewie na DK-50 doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz ciężarowego. Śmierć na miejscu podniosła jedna osoba.

10 marca w miejscowości Krupińskie (Gmina Sadowne) miał miejsce pożar poszycia leśnego. Na miejsce delegowano dwa zastępy OSP. Natomiast w miejscowości Grabiny (także Gmina Sadowne) płonęły nieużytki rolne. Również opanowały sytuację dwa zastępy OSP.

12 marca w pod wieczór doszło do pożaru lasu w okolicach miejscowości Ocięte (gmina Sadowne).

13 marca w Łochowie na ul. Nowowiejskiej oraz w Ruchnie na ul. Kwiatowej płonęły nieużytki rolne.

14 marca w szkołach podstawowych w miejscowości Miedzna oraz Maksymilianów (gmina Korytnica) ogłoszono alarm bombowy. Na szczęście okazał się fałszywy.

W tym samym dniu na drodze powiatowej Miedzna- Jartypory miało miejsce zderzenie samochodu osobowego z sarną. W wyniku tej stłuczki auto uderzyło w drzewo na poboczu. Jedna osoba została lekko poszkodowana.

15 marca w miejscowości Trawy (gmina Korytnica) doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na miejscu działały jednostki OSP oraz PSP JRG Węgrów.

W tym samym dniu w Łochowie na ul. Nowowiejskiej znów płonęły nieużytki rolne.

Sytuacja powtórzyła się również 16 marca na tej samej ulicy oraz dodatkowo na ul. Myśliwskiej i w miejscowości Rażny (gmina Sadowne).

17 marca w Łochowie na ul. X-lecia miał miejsce pożar nieużytków rolnych oraz lasu. W tym samym dniu płonęły także nieużytki rolne w Połaziu (gmina Liw).

18 marca w Węgrowie na ul. Gdańskiej w wyniku wymuszenia pierwszeństwa miała miejsce kolizja samochodu osobowego oraz ciężarowego. 

W tym samym dniu w miejscowości Krupińskie (Gmina Sadowne) miał miejsce duży pożar poszycia leśnego. Na miejsce delegowano cztery zastępy OSP.

Również w miejscowości Łochów na ul. Nowowiejskiej płonęły nieużytki rolne. Natomiast w Budziskach (gmina Łochów) pożar objął budynek mieszkalny. W wyniku prowadzonych działań okolicznych straży pożarnych udało się uratować zaledwie 1/3 budynku części mieszkalnej. Na obecną chwilę rodzina została bez dachu nad głową. 

Trwa zbiórka na odbudowę domu.

19 marca w Łochowie doszło do wypadku dwóch samochodów na ul. 1 Maja i Al. Pokoju. 

 

Źródło: Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego/Facebook

OSP Ruchna/Facebook

 

 

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia
Termin wydarzenia: 24-09-2022

Termin wydarzenia: 18-09-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.