Tragiczny początek sierpnia

27 lipca przez Węgrów przeszła ulewa, która spowodowała liczne szkody. Krótkotrwały i intensywny opad deszczu spowodował zalanie 5 obiektów mieszkalnych, 6 obiektów użyteczności publicznej oraz 4 dróg.

Na terenie Węgrowa oprócz Państwowej Straży Pożarnej działania prowadzili także strażacy OSP z Węgrowa, Ruchny, Liwa i Starejwsi.

 

Największy problem z odprowadzaniem wody wystąpił na ulicach: Przemysłowej, Stadionowej, Mickiewicza, Wyszyńskiego, Wieniawskiego, Kościuszki, Gdańskiej i Szerokiej, i był on spowodowany niewystarczającą przepustowością instalacji odwaniającej lub jej brakiem. Z powodu wysokiego poziomu wody na drogach z samochodów wypadały tablice rejestracyjne.

 

30 lipca miał miejsce pożar zboża na pniu w Węgrowie na polu przy Alei Siedleckiej. Na miejsce udały się alarmowo JRG Węgrów, OSP Węgrów i OSP Ruchna.

 

W nocy z 30 lipca na 1 sierpnia w miejscowości Starawieś na DK 62 doszło do wypadku samochodu osobowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 26-letnia kobieta na łuku drogi wypadła z niej i uderzyła w drzewo. Samochód się zapalił. Niestety, kierującej nie udało się uratować.
Również w miejscowości Tchórzowa ze skutkiem śmiertelnym został potrącony rowerzysta.

 

Źródło: Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego/ Facebook, Starostwo Powiatowe w Węgrowie

 

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia
Termin wydarzenia: 24-09-2022

Termin wydarzenia: 18-09-2022
© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.