Zima czy nie - należałoby zwolnić

Pogoda na zewnątrz nas nie rozpieszcza, a kierowcy mino to, nie zdejmują nogi z gazu. Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Od początku roku policjanci węgrowskiej drogówki zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km. 

11 stycznia w miejscowości Stary Dwór(Gmina Wierzbno) wybuchł pożar sadzy w przewodzie kominowym.

12 stycznia na DW 637 na wysokości miejscowości Polazie (Gmina Liw) doszło do kolizji samochodu osobowego oraz ciągnika rolniczego.

13 stycznia na drodze Miedzna- Kosów Lacki doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Jedna osoba była zakleszczona.

Tego samego dnia na DW 697 Polków Sagaly- Grębków miał miejsce wypadek samochodu osobowego. Jedna osoba została poszkodowana.

18 stycznia 31 latka za przekroczenie prędkości o 63 km została ukarana mandatem karnym w wysokości 2 tyś zł oraz straciła prawo jazdy.

19 stycznia kierujący, który przekroczył prędkość o 49 km otrzymał mandat karny w wysokości 1 tyś. zł.

21 stycznia w m. Budziska mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Skoda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Mercedes czym doprowadził do zderzenia. Kierująca Mercedesem została przewieziona do szpitala. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

23 stycznia w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu pojazdem marki Mercedes doprowadzając do zderzenia. Ponadto, kierujący BMW znajdował się w stanie nietrzeźwości (ponad 1,5 promila alkoholu). Nikt nie doznał obrażeń. Postępowanie prowadzi KPP Węgrowie.

W tym samym dniu w m. Węgrów mieszkaniec pow. siedleckiego znajdując się w stanie nietrzeźwości (blisko 1,5 promila alkoholu) kierował pojazdem marki Honda. Podczas wyprzedzania innego pojazdu uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd marki Hyundai. Nikt nie doznał obrażeń. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

W miejscowości Łochów na ul. Sienkiewicza wybuchł pożar sadzy w przewodzie kominowym.

25 stycznia w m. Łochów mieszkaniec pow. suwalskiego, kierując pojazdem marki Daf podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Skoda doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Węgrów mieszkaniec pow. sokołowskiego, kierując pojazdem marki Opel wykonał za wcześnie manewr skrętu w prawo, po czym wjechał na chodnik i uderzył w znak drogowy przejeżdżając po nim. Nikt nie doznał obrażeń.

W Korytnicy wybuchł poważny pożar hali rozbiórki pojazdów.

28 stycznia w m. Węgrów mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Opel podczas wykonywani manewru cofania najechała na kierującą Toyotą. Nikt nie doznał obrażeń.

29 stycznia policjanci węgrowskiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy, kierującemu, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 51 km. Mężczyzna stracił prawo jazdy oraz otrzymał mandat karny w wysokości 1500 zł.

W tym samym dniu w m. Proszew mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru zmiany pasa ruchu i uderzył w kierującego pojazdem marki Toyota. Nikt nie doznał obrażeń.

30 stycznia w m. Pniewnik mieszkaniec pow. mińskiego, kierując pojazdem marki Seat nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał do rowu powodując wywrócenie się pojazdu. W wyniku doznanych obrażeń został przewieziony do szpitala.

W miejscowości Stawiska (Gmina Grębków) doszło do zerwania linii energetycznej. Na miejsce skierowano OSP.

Okresowo przechodzące przez powiat burze i wichury powodują liczne uszkodzenia budynków oraz drzew. Są one na bieżąco usuwane przez PSP i OSP.

 

Źródło: KPP Węgrów, Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego/Facebook

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia


Termin wydarzenia: od 10-12-2022 do 11-12-2022

Termin wydarzenia: 22-11-2022

Termin wydarzenia: 20-11-2022

© 2011-2022 Wegrow.info. Wszystkie prawa zastrzeżone.